Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Argentīnas Republika

Galvaspilsēta: Buenosairesa

Naudas vienība: Argentīnas peso (ARS)

Iedzīvotāju skaits: 37 384 000

Platība: 2 736 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Argentīna atrodas tropu, subtropu un mērenajā joslā. Valsts rietumu malas ainavu veido Andu kalni, bet ziemeļrietumus – Centrālo Andu tuksnešainā daļa ar augtiem plato un ieplakām. Augstākā valsts un visa kontinenta virsotne - Akonkagva (6960m). Uz austrumiem no Andiem Argentīnas dienvidu daļu aizņem Patagonijas plato, vidusdaļu – Pampu grēdas un Prekordiljera, ziemeļaustrumus – Laplatas zemiene, ziemeļus – Granačko, rietumus – Upstarpa, dienvidus – Pampa.

Klimats: Argentīnas ziemeļu daļā valda kontinentālais tropu klimats, vidusdaļā – subtropu klimats, bet dienvidos – mērenais pustuksnešu klimats. Vasarā gaisa temperatūra vietām var sasniegt 40 grādus pēc Celsija. Stabila sniega sega vērojama tikai Andos, taču snigšana ir novērojama arī citviet.

Lielākās valsts upes – Parana, Paragvaja, Urugvaja, Pilkomajo, Riobermeho un Riosalado.

Lielākās Argentīnas pilsētas – Buenosairesa, Rosario, Kordova un Laplata.

Robežvalstis: Ziemeļos Argentīna robežojas ar Bolīviju un Paragvaju, ziemeļaustrumos – ar Brazīliju un Urugvaju, kā arī ar Čīli – rietumos un dienvidos.

Administratīvais iedalījums: Argentīna iedalās 33 provincēs un vienā autonomā pilsētā – Buenosairesā. Strīdus ābols starp Argentīnu un Lielbritāniju ir Folklendu salas. Provinces sīkāk iedalās departamentos.

Etniskais sastāvs: Argentīna kopā ar citām jaunapgūtām teritorijām (Kanādu, Austrāliju, Jaunzēlandi) tiek uzskatīta par imigrantu valsti un dažādu tautību saplūšanas punktu. Vairums argentīniešu ir 19. – 20. gadsimta eiropiešu ieceļotāju pēcnācēji, kas pamatā nākuši no Spānijas un Itālijas. Pēdējie pētījumi liecina, ka tikai 2% iedzīvotāju sevi pieskaita pie pirmiedzīvotājiem.
Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Arābiem bija paraža: ja vīrietis atteicās pagatavot kafiju savai sievai, tas bija mājiens drīzai laulības šķiršanai

Pasākumi

Izvirzīti Purvīša balvas 2008.gada otrā ceturkšņa nominanti

Augusta sākumā Purvīša balvas neatkarīgo ekspertu darba grupa izvērtēja 2008.gada otrā ceturkšņa (aprīļa – jūnija) notikumus Latvijas vizuālajā mākslā, rezultātā balvas fināla...