Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Bermudu Salu Britu Aizjūras Teritorija

Galvaspilsēta: Hamiltona

Naudas vienība: Bermudu dolārs

Iedzīvotāju skaits: 66 163

Platība: 53.3 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Bermudu salas atrodas Atlantijas okeāna ziemeļu daļā, apmēram 1070 kilometrus uz dienvidaustrumiem no Ziemeļkarolīnas ASV. Arhipelāgu veido 138 salas, no kurām lielākā ir Galvenā sala jeb arī Bermuda.

Salas ir viens no uz ziemeļiem vistālākais punkts, kur ir sastopami koraļļi, kuru rifi pasargā kaļķakmens piekrasti no viļņu radītas erozijas. Salu virsma ir nokaisīta ar nelieliem pauguriem, kurus vienu no otra atdala auglīgas ieplakas.

Klimats: Pretēji daudzu kļūdainajiem uzskatiem Bermudu salas neatrodas tropu zonā, bet gan mērenajā. To klimatu ietekmē arktiskās gaisa masas, Golfa straume un rietumu vēji. Gaisa temperatūra vasarā šeit var būt zemāka nekā, piemēram, Ņujorkā, kas atrodas tālāk uz ziemeļiem.

Par spīti tam, ka vienīgais derīgais izraktenis salās ir kaļķakmens, salās ir viens no augstākajiem ienākuma rādītājiem uz 1 iedzīvotāju. tas saistīts ar to, ka salu izdevīgais novietojums tiek prasmīgi izmantots kā tūrisma un finansu centrs. Vairāk nekā 90% no saimnieciskās darbības saistīta ar Ziemeļamerikas tūristu apkalpošanu.

Ražošanas sektors vāji attīstīts, lauksaimniecības attīstība ir ierobežota sakarā ar brīvas zemes trūkumu. 80% pārtikas produktu tiek ievesti.

Administratīvais iedalījums: Bermudu salām ir 9 pašvaldības (Devonshire, Hamilton, Paget, Pembroke, St. Georges, Sandys, Smith’s, Southampton un Warwick), kā arī divas municipalitātes (Flatts Village un Somerset Village).

Etniskais sastāvs: 54% salu iedzīvotāju ir melnādainie, 34% - baltie un 6.4% - jaukteņi.

Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Upe ar vislielāko tilpumu (kurā plūst vislielākais ūdens daudzums), ir Amazone

Pasākumi

3.augustā Jūrmalā viesosies „Comedy Club”

Par tik pat nemainīgu tradīciju kā lietus Jāņos un dāvanas Ziemassvētkos kļuvusi Krievijas humora šova „Comedy Club” viesošanās Latvijā vasaras vidū. Koncertaģentūra...