Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Zimbabves Republika

Galvaspilsēta: Harare

Naudas vienība: Zimbabves dolārs (ZWD)

Iedzīvotāju skaits: 13 010 000

Platība: 390 750 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Zimbabve atrodas Āfrikas dienvidos. Dienvidos tās robežu ar DĀR veido Limpopo upe, savukārt ziemeļrietumu robežu veido Zambezi upe. Valsts augstākā virsotne ir Nyangani kalns (2592m), kas atrodas Zimbabves austrumos, savukārt zemākais – Runde un Save upju sateka. Ļoti populārs ģeogrāfiskais objekts ir Viktorijas ūdenskritums, kas atrodas uz valsts robežas ar Zambiju.

Valsts reljefā dominē augsta plakankalne ar nelielu kalnu grēdu austrumos.

Klimats: Pamatā Zimbabvē raksturīgs tropu klimats, taču augstākos apgabalos tas ir mērenāks. Valstī ir īsa lietus sezona, kas ilgst no novembra līdz martam.

Robežvalstis: Zimbabve robežojas ar Dienvidāfrikas Republiku dienvidos, ar Zambiju ziemeļrietumos, Botsvānu rietumos un Mozambiku austrumos un ziemeļaustrumos.

Administratīvais iedalījum:. Zimbabve iedalās 8 provincēs (Manicaland, Centrālā Mashonaland, Austrumu Mashonaland, Rietumu Mashonaland, Masvingo, Dienvidu Matabeleland un Ziemeļu Matabeleland, kā arī Midlands) un 2 pilsētās ar provinces statusu  - Bulawayo un Harare.

Etniskais sastāvs: 2006. gadā vidējais mūža ilgums Zimbabvē bija īsākais pasaulē. Melno etniskās grupas veido 98% populācijas un no tām lielākās ir Shona (64%) un Ndebele (apmēram 30%).
Translate

Šodien

2019. gada 17. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visīsākā nacionālā himna ir Japānai, kurai ir tikai 4 rindiņas. Garākā ir Grieķijas nacionālā himna, kurai ir 158 panti

Pasākumi

“Melo–M” apkārt pasaulei!

Čellu mūzikas trio “Melo–M” sagatavojis jaunu mūzikas programmu “Apkārt pasaulei!” ar vairāk nekā 11 populārām dažādu pasaules tautu melodijām aranžējumos trim čelliem. Pirmie...