Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Ugandas Republika

Galvaspilsēta: Kampala

Naudas vienība: Ugandas šiliņš (UGX)

Iedzīvotāju skaits: 30 900 000

Platība: 236 040 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Uganda atrodas lielajā Austrumāfrikas plakankalnē ar vidējo augstumu 1100m virs jūras līmeņa. Lielākā daļa valsts dienvidu teritorijas ir nepietiekami apūdeņotas, savukārt tās centrā dominē Kyoga ezers, kuru ieskauj plaši purvāju apgabali. Visa Uganda ietilpst Nīlas baseinā.

Valstij cauri plūst Viktorijas Nīla, kas iztek no Kyoga ezera.

Klimats: Lai arī vispārīgi Ugandas klimats ir raksturojams kā ekvatoriāls, tas mazliet atšķiras atkarībā no reģiona augstuma. Valsts dienvidos tas ir mitrāks un lietus tur parasti līst vienādi visa gada garumā. Jo tālāk uz ziemeļiem, jo izteiktāka ir arī sausā sezona (novembris – februāris). Valsts dienvidos ļoti lielu lomu spēlē Viktorijas ezers, kas ietekmē gan mākoņu daudzumu, gan nokrišņus.

Robežvalstis: Austrumos ar Ugandu robežu veido Kenija, ziemeļos – Sudāna, rietumos – Kongo Demokrātiskā Republika, dienvidrietumos – Ruanda un dienvidos Tanzānija.

Administratīvais iedalījums: Uganda iedalās 80 rajonos, kas izkaisīti pa četriem administratīvajiem reģioniem (ziemeļu, austrumu, centrālajā un rietumu).

Etniskais sastāvs: Uganda ir mājas dažādām etniskajām grupām, neviena no kura skaitliski nedominē pār pārējām. Lielākās etniskās grupas ir Baganda (17%), Basoga (8%), Ankole (8%) un Iteso (8%).
Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

„Iran” nozīmē „Indoeiropiešu zeme”

Pasākumi

Klajā nāk grupas “Iļģi” albums “Īsākās nakts dziesmas”

Sadarbībā ar mūzikas izdevniecību “Platforma Music” postfolkloras grupa “Iļģi” laidusi klajā savu divpadsmito albumu “Īsākās nakts dziesmas” un aicina uz ielīgošanas koncertiem 7. un 13.jūnijā....