Togo vēsture

Ļoti maz ir zināms par Togo vēsturi pirms eiropiešu ierašanās 15. gadsimtā. Dažādu migrāciju rezultātā līdz tam laikam mūsdienu Togo teritorijā mājoja trīs cilvēku grupas – Ewe, Mina un Guin.

16. gadsimtā šeit ieradās portugāļi un eiropieši aizvien vairāk sāka apgūt Togo, izveidojot tajā vergu tirdzniecības bāzi, dēļ kuras Togo ieguva nosaukumu „vergu krasts”.

Pēc dažādiem periodiem 1884. gadā kontroli par Togo ieguva vācieši, kas vispirms nodibināja protektorātu piejūras rajonā, bet pēc tam pakāpeniski ieguva kontroli arī pār iekšzemi.

1914. gadā Togo iebruka britu un franču karavīri un divus gadus vēlāk zeme tika sadalīta starp šīm divām nācijām. Pēc II Pasaules kara šīs stāvoklis nemainījās.

1956. gadā britu daļa nobalsoja par pievienošanos Ganai, bet franču daļā kā Togo Republika pasludināja neatkarību 1960. gadā.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Labās Cerības rags nav vistālāk dienvidos atrodošais Āfrikas punkts – patiesībā tālākais Āfrikas dienvidu punkts ir Agulhas rags, kas atrodas aptuveni 160 km uz austrumiem no Labās Cerības raga un sniedzas par 65 km tālāk dienvidos

Pasākumi

UPEs apgādā ir iznācis šūpuļdziesmu ieraksts „Mēness ceļu rādīs miega peles vezumam”

Dziesmu autors – KĀRLIS KAZĀKS.
Ainars Mielavs, izdevniecības vadītājs: „Kārli pazīstu kā ļoti atbildīgu un domājošu dziesmu autoru vēl no viņa kādreizējās grupas OCEANFALL...