Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Togo Republika

Galvaspilsēta: Lomē

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (CFA)

Iedzīvotāju skaits: 5 700 000

Platība: 56 785 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Togo ir šaura valsts Āfrikas rietumos, kuras ziemeļus raksturo plašas savannas. Taču valsts centrālajā daļā dominē kalni. Togo dienvidos plešas plato, kas piekrastē pārtop līdzenumā ar plašām lagūnām un purviem. Centrālajā daļā atrodas arī valsts augstākā virsotne – Agou kalns (986m).

Klimats: Togo valda tropu klimats ar vidējo gaisa temperatūru 27 grādi pēc Celsija piekrastē un 30 grādi – ziemeļu reģionos. Kopumā klimats šeit ir sauss un savannām raksturīgs. Valsts dienvidos ir pat divas lietus sezonas, lai arī vidējas gada nokrišņu daudzums nav sevišķi liels.

Robežvalstis: Togo robežojas ar Ganu rietumos, Beninu austrumos un Burkinafaso ziemeļos. Dienvidos to apskalo Gvinejas līča ūdeņi, pie kuriem izvietojusies valsts galvaspilsēta.

Administratīvais iedalījums: Togo iedalās 5 reģionos (Centrale, Kara. Maritime, Plateaux un Savanes. Tie tālāk sadalās 30 prefektūrās un vienā komūnā.

Etniskais sastāvs: Kopumā Togo dzīvo ap 45 etniskajām grupām, no kurām lielākās ir Ewe (46%, pārsvarā dzīvo dienvidos), Kabeye (26%, pārsvarā dzīvo ziemeļos) un Uaci – 14%.
Translate

Šodien

2019. gada 23. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indonēzijas valsts sastāv no vairāk nekā 17000 salām

Pasākumi

MOJO CAFÉ atklāšana 10.jūlijā

MOJO CAFÉ atklāšanā ar akustisko koncertu uzstāsies Jēkabs Nīmanis, kuru daudzi
atpazīst pēc lieliskajām kompozīcijām, kas radītas Jaunā Rīgas teātra
izrādēm („Latviešu...