Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Tanzānijas Apvienotā Republika

Galvaspilsēta: Dodoma

Naudas vienība: Tanzānijas šiliņš (TZS)

Iedzīvotāju skaits: 37 849 000

Platība: 945 087 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Tanzānija ir valsts Āfrikas austrumos. Valsts ziemeļaustrumos atrodas kalni ar Tanzānijas un visas Āfrikas augstāko virsotni – Kilimandžaro (5895m). Tanzānijas ziemeļos atrodams Viktorijas ezers (lielākais Āfrikā), savukārt rietumos – Tanganyika ezers (dziļākais Āfrikā, pazīstams arī ar savām unikālajām zivju sugām).

Valsts centrālo daļu veido plaša plakankalne ar vairākiem līdzenumiem un lauksaimniecībā izmantojamām platībām. 
Klimats: piekrastes teritorijās parasti ir karsts un mitrs, bet pludmalēs okeāna gaiss tīkami atsvaidzina. Vidēji dienas temperatūra ir 30°C. Tanzānijā galvenokārt ir divas lietus sezonas – ilgie lietus periodi no vēla marta līdz jūnijam un īsie lietus periodi no novembra līdz janvārim. Pirmie izpaužas smagās lietusgāzēs, kuras bieži vēl papildina postošas vētras, bet īsie lietus periodi parasti ir daudz mierīgāki. Karstākais laiks gadā ir no decembra līdz martam, pirms lielās lietus sezonas sākšanās. Vēsākie mēneši ir jūnijs, jūlijs un augusts, kad laiks bieži vien ir apmācies.

Daudzas piekrastes pilsētas iesākumā ir tapušas kā ostas pilsētas, no kurienes tika transportētas dažādas preces pāri Indijas okeānam. Iekšzemes pilsētas bija svarīgas atpūtas vietas tirdzniecības karavānām, kuras devās uz centrālo Āfriku vai Viktorijas upi, kā arī atgriežoties austrumu Āfrikas piekrastē. Ziemeļu augstienē, daudzos mazos ciematiņus atklāja vācieši, kuri izmantoja šīs vietas kā koloniālās administrācijas centrus.

Robežvalstis: Uganda un Kenija robežojas ar Tanzāniju ziemeļos, Ruanda, Burundi un Kongo Demokrātiskā Republika – rietumos, Malāvi, Mozambika un Zambija – dienvidos.

Administratīvais iedalījums: Tanzānijā ir 26 reģioni (21 kontinentālajā daļā un 4 uz salām.

Etniskais sastāvs: Tanzānijas populāciju veido apmēram 120 etniskās grupas, no kurām vismaz 1 000 000 pārstāvju ir Sukuma, Haya, Nyakysa, Nyamwezi un Chagga. Kopumā 99% valsts iedzīvotāju ir afrikāņi, bet 1% - dažādi iebraucēji.
Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Japānā ir tradīcija, ka suši, ko speciāli Tev pagatavojušas pavāra siltās rokas, ir jāēd ar rokām. Turklāt, tas ir kā uzslava un cieņa pavāram, it īpaši, ja suši Jūsu acu priekšā ir pagatavojis ēstuves saimnieks. Šī tradīcija saucas angliski „skinship” – kontakts caur ādu

Pasākumi

29. jūnijā Pētera baznīcā kamerkoris „Ave Sol” atskaņos 1973. gadā aizliegto koncertprogrammu

Rīgas Sv. Pētera baznīcā 2009. gada 29. jūnijā, Pēterdienā, plkst. 18:00 Rīgas kamerkoris „Ave Sol” atskaņos arhitekta Andreja Holcmaņa (18.07.1920.–30.04.2009.) pirms 36 gadiem...