Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Svazilendas Karaliste

Galvaspilsēta: Lobamba

Naudas vienība: Svazilendas lilangeni (SZL)

Iedzīvotāju skaits: 1 032 000

Platība: 17 364 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Svazilenda ir maza valstiņa Āfrikas dienvidos, taču tās teritorija ir ļoti dažāda. Valsts reljefu pārsvarā veido pauguri un kalni, kā arī līdzenumi. Augstākais valsts punkts ir Elembe kalns (1862m). Svazilenda ir zemes ieskauta valsts, tāpēc tai nav robežas ar jūru.

Klimats: kalnu reģionos laiks ir mākoņains un par pāris grādiem vēsāks, nekā citur valsts teritorijā. Kalnos laiks ir mitrs, savukārt zemienēs – sausāks. Lietus sezona ilgst no maija līdz oktobrim, savukārt laiks no jūnija līdz septembrim ir vēsāks un mērenāks.

Robežvalstis: Svazilendu ieskauj Dienvidāfrikas Republika un tikai austrumos tai ir robeža ar Mozambiku.

Administratīvais iedalījums: Svazilenda iedalās 4 administratīvajos rajonos (Hhohho, Manzini, Lubombo un Shiselwini).

Etniskais sastāvs: Lielākā Svazilendas etniskā grupa ir Swazi (virs 90%), kam seko baltie cilvēki (tikai 3%). Ir divas oficiālās valodas – angļu un siswati.
Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Taj Mahal mauzoleju Agra uzcēla mongoļu imperators Shan Jahan kā mauzoleju vienai no savām sievām, Mumtaz Mahal, kas guļot uz savas nāves gultas 1631.gadā, lūdza vīram apsolīt parūpēties par viņas bērniem un uzbūvēt viņai piemērotu pieminekli. Mūrnieki no ziemeļindijas, kaligrāfi no Bagdādes un Shiraz, kā arī pieaicinātie speciālisti no visas musulmaņu pasaules projektēja un vadīja celtniecības darbus

Pasākumi

Jauna CD dziesmu izlase “Uzliec kaut ko bērniem!”

Turpinot sēriju “Uzliec kaut ko…” ir nācis klajā arī pirmais specializētais izdevums “Uzliec kaut ko bērniem!”. Tā ir jautra, saulaina un izklaidējoša dziesmu izlase visai ģimenei....