Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Sudānas Republika

Galvaspilsēta: Khartoum

Naudas vienība: Sudānas mārciņa (SDG)

Iedzīvotāju skaits: 39 379 000

Platība: 2 505 813 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Sudāna ir valsts Āfrikas ziemeļos un tās reljefā dominē plaši līdzenumi, kurus vietām pārtrauc atsevišķas kalnu grēdas – rietumos atrodas valsts augstākā grēda Jebel Marra, valsts dienvidos – Sudānas augstākā virsotne Kinyeti Imatong, bet austrumos – Sarkanās jūras kalni.

Galvaspilsēta Khartoum atrodas vietā, kur kopā satek Zilā Nīla un Baltā Nīla, izveidojot Nīlu, kas tālāk tek uz Ēģipti, lai ieplūstu Vidusjūrā.

Klimats: Lai arī Sudāna atrodas tropiskā zonā, tai ir raksturīgi vairāki klimata tipi – no sausa klimata ziemeļos līdz tropu klimatam pašos valsts dienvidrietumos.

Visā valstī nav vērojami plaša temperatūras amplitūdas maiņa. Centrālajā Sudānas daļā reizēm izceļas haboob – spēcīga un tikai šim reģionam raksturīga smilšu un putekļu vētra.

Robežvalstis: Sudāna robežojas ar Ēģipti ziemeļos, ar Eritreju un Etiopiju dienvidaustrumos un ar Čadu un Centrālāfrikas Republiku – rietumos.

Administratīvais iedalījums: Sudānā ir 25 pavalstis, kas tālāk iedalās 133 rajonos.

Etniskais sastāvs: Sudānā 52% iedzīvotāju ir melnādainie, 39% - arābi (ieskaitot arābu-melnādaino pēctečus). 70% iedzīvotāju ir musulmaņi.
Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kanāriju salas savu nosaukumu ir ieguvuši nevis no kanārijputniem, bet gan savvaļas suņiem, ko uz salas sastapa romieši, kad šeit ieradās. Viņi nosauca salu par Insulae Canariae, kas nozīmē „Suņu sala”

Pasākumi

Iznācis grupas “Black Eyed Peas” jaunais albums

No šodienas Latvijā pieejams amerikāņu grupas “Black Eyed Peas” desmitais albums “The E.N.D.” jeb “Enerģija nekad nemirst”....