Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Sudānas Republika

Galvaspilsēta: Khartoum

Naudas vienība: Sudānas mārciņa (SDG)

Iedzīvotāju skaits: 39 379 000

Platība: 2 505 813 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Sudāna ir valsts Āfrikas ziemeļos un tās reljefā dominē plaši līdzenumi, kurus vietām pārtrauc atsevišķas kalnu grēdas – rietumos atrodas valsts augstākā grēda Jebel Marra, valsts dienvidos – Sudānas augstākā virsotne Kinyeti Imatong, bet austrumos – Sarkanās jūras kalni.

Galvaspilsēta Khartoum atrodas vietā, kur kopā satek Zilā Nīla un Baltā Nīla, izveidojot Nīlu, kas tālāk tek uz Ēģipti, lai ieplūstu Vidusjūrā.

Klimats: Lai arī Sudāna atrodas tropiskā zonā, tai ir raksturīgi vairāki klimata tipi – no sausa klimata ziemeļos līdz tropu klimatam pašos valsts dienvidrietumos.

Visā valstī nav vērojami plaša temperatūras amplitūdas maiņa. Centrālajā Sudānas daļā reizēm izceļas haboob – spēcīga un tikai šim reģionam raksturīga smilšu un putekļu vētra.

Robežvalstis: Sudāna robežojas ar Ēģipti ziemeļos, ar Eritreju un Etiopiju dienvidaustrumos un ar Čadu un Centrālāfrikas Republiku – rietumos.

Administratīvais iedalījums: Sudānā ir 25 pavalstis, kas tālāk iedalās 133 rajonos.

Etniskais sastāvs: Sudānā 52% iedzīvotāju ir melnādainie, 39% - arābi (ieskaitot arābu-melnādaino pēctečus). 70% iedzīvotāju ir musulmaņi.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Paragvajā ir atļauti dueļi, ja abas iesaistītās puses ir reģistrējušies kā asins donori

Pasākumi

Pieejams „Metallica” Rīgas koncerta ieraksts!

Koncertaģentūra „FBI” informē: grupas „METALLICA” oficiālajā mājas lapā www.LiveMetallica.com iespējams lejupielādēt Rīgas koncerta audio ierakstu pilnā garumā. Pakalpojuma cena...