Dienvidāfrikas vēsture

DĀR teritorijā atrastas senākās vēsturiskās liecības Āfrikas kontinentā. Pētījumi rāda, ka cilvēku priekšteči šeit dzīvojuši jau pirms 3 000 000 gadu.

Eiropiešiem Dienvidāfrika bija labs pieturas punkts ceļā uz Indiju. Pirmie tās krastā piestāja holandieši (17 gs. vidū). Lielās neapstrādātās un iespēju bagātās zemes bija iemesls izveidoties zemkopības un lopkopības fermām.

Vēlāk DĀR teritorijā ieradās angļi (18 gs. beigās). Vēl pēc viena gadsimta zemē tika atrasti īpaši vērtīgie dimanti un zelts, tas kalpoja par iemeslu pastiprinātai kolonistu migrācijai uz šo zemi.

1948. gadā pie varas nāca „Nacionālistu partija”, kas legalizēja valstī aparteīda politiku (rasu segregācija notika jau iepriekš) – visās valsts instancēs darbojās baltie, bet lielākā daļa melnādaino cilvēku (valstī ir 44 milj. iedzīvotāju, 4 milj. ir baltās rases pārstāvji) tika nodarbināti apkalpojošajā sfērā, lauksaimniecībā un līdzīgās nozarēs. Viņiem netika dotas tiesības vēlēt.

1994. gadā valstī politika mainījās un pie varas nāca Nelsons Mandela, realizējot dažādas pārmaiņas. Tā rezultātā valstī situācija mainījās un šodien spiedienu pret sevi izjūt baltās rases pārstāvji (lai arī tas nebija pārmaiņu mērķis – kādu diskriminēt).

Ap 100 000 balto jau ir pametuši valsti ( liela daļa izceļojuši uz Austrāliju). Tas notiek lielās kriminogēnās situācijas un ierobežoto iespēju dēļ.
Translate

Šodien

2019. gada 20. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

San Salvadorā par braukšanu dzērumā var sodīt ar nāvi nošaujot

Pasākumi

Dženeta Džeksone izdod savu desmito albumu

Klajā nācis amerikāņu dziedātājas Dženetas Džeksones (Janet Jackson) desmitais studijas albums “Discipline”, kas sevī apvieno hipnotiskus deju klubu grāvējus un intīmas ritmblūza balādes....