Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Sjerraleones Republika

Galvaspilsēta: Frītauna

Naudas vienība: Sjerraleones leone (SLL)

Iedzīvotāju skaits: 5 900 000

Platība: 71 740 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Sjerraleone atrodas Āfrikas rietumu piekrastē, uz ziemeļiem no ekvatora. Rietumos tai ir 400km gara piekraste, kas ļāvusi attīstīt jūrniecību, kā arī piesaistīt tūristus. Tālāk iekšzemē šim rajonam seko mangrovju purvi, līdzenumi ar lietus mežiem lauksaimniecības lauki. Pašos Sjerraleones austrumos atrodas neliela kalniene ar valsts augstāko punktu – Bintumani kalnu (1948m).

Klimats: Sjerraleonē valda tropiskais klimats, kas veido lauksaimniecības ciklus. Lietus sezona ilgst no maija līdz novembrim, tai seko sausā sezona no decembra līdz maijam, kurā zemi skar sausie harmattan vēji.

Galvaspilsēta atrodas pussalā, kas atrodas pie Sjerraleones piestātnes, kas ir trešā lielākā dabiskā piestātne pasaulē.  

Robežvalstis: Ziemeļaustrumos Sjerraleone robežojas ar Gvineju, dienvidaustrumos – ar Libēriju, bet dienvidrietumos valsti apskalo Atlantijas okeāns.

Administratīvais iedalījums: Sjerraleone iedalās 3 provincēs (Austrumu, Ziemeļu, Dienvidu) un 1 speciālajā Rietumu zonā ar galvaspilsētu Frītaunu.

Etniskais sastāvs: Sjerraleones populācija sastāv no 15 etniskajām grupām, katra no kurām runā savā valodā. Divas lielākās ir Mende un Temne, katra sastādot ap 30%.
Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Termins „debesskrāpis” pirmo reizi tika lietots 1888.gadā, lai aprakstītu 11 stāvu ēku

Pasākumi

Pasmaidi kopā ar Jāni Stībeli

Lai arī sabiedrībā dažbrīd valda ne tik optimistisks noskaņojums, iestājoties pirmajām patiesi siltajām pavasara dienām un piesaulītē pamanot dzeltenās pieneņu galvas, tā vien gribas...