Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Seišelu salu Republika

Galvaspilsēta: Viktorija

Naudas vienība: Seišelu rūpija (SCR)

Iedzīvotāju skaits: 80 699

Platība: 451 kvadrātkilometrs

Ģeogrāfija: Seišelu salu arhipelāgs atrodas Indijas okeāna rietumu daļā 1600 km no Kenijas krastiem, un 2800 km no dienvidrietumu Indijas un 925 km uz ziemeļaustrumiem no Madagaskaras.

Kopā arhipelāgā ietilpst 115 salas, no kurām 76 ir koraļļu izcelsmes, savukārt pārējās ir uz granīta iežu pamata un ir kontinentālas izcelsmes (tās nav vulkāniskas).

Mahe ir galvenā sala (153 km2), uz kuras atrodas galvaspilsēta Viktorija. Šajā salā dzīvo 80% no valsts iedzīvotājiem. Koraļļu salas ir vidēji 1.5 m virs jūras līmeņa, lielākais augstums ir 9-15 metri.

Tā kā ir ierobežoti svaiga ūdens krājumi, tad vietējie iedzīvotāji dzīvos mazos ciematiņos vidēji līdz 100 cilvēkiem.

Daudzas salas kalpo kā nometņu vieta putnu kolonijām. Tajā pašā laikā granīta salas paceļas līdz pat 100 m virs jūras līmeņa. Lielāko daļu no salām klāj krāšņa un plaukstoša augu valsts. Tipiska Seišelu pazīme ir baltas smilšainas pludmales.

Klimats: Seišelu salas atrodas nedaudz uz dienvidiem no ekvatora – šeit ir valda tropu klimats no novembra līdz aprīlim ir lietus sezona, ko nosaka musonu lieti. Janvāris ir vismitrākais, un visvairāk nokrišņu ir galvenajā Mahe salā un Silhouette salā. No maija līdz oktobrim ir saulains un sauss laiks. Jūlijs un augusts ir sausākie mēneši. Gaisa temperatūra svārstās no 24ºC līdz 31ºC, vidējais gaisa mitrums ir 80%.

Administratīvais iedalījums: Seišelu salas iedalās 25 administratīvajos reģionos jeb rajonos.

Etniskais sastāvs: Tā kā salām nav savu pirmiedzīvotāju, to populāciju sastāda dažādu imigrantu pēcteči. Lielākās etniskās grupas ir franču, afrikāņu, indiāņu un ķīniešu pēcteči. Oficiālās valodas – angļu un franču.

Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Lielais Koraļļu rifs, kas atrodas pie Austrālijas ziemeļaustrumu piekrastes ir lielākais rifs pasaulē, kas ir vairāk nekā 2000 km garš

Pasākumi

Ella kļūst populāra Skandināvijā

Ellas hiti iekļauti divās jaunās zviedru izlasēs “Tuning Hitz 2009” un “Everybody Dance Now 4”....