Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Senegālas Republika

Galvaspilsēta: Dakāra

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 11 658 000

Platība: 195 733 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Bijusī Francijas kolonija Senegāla atrodas Rietumāfrikā Atlantijas okeāna piekrastē. Senegālas teritorija pārsvarā ir līdzena un zema (vidējais augstums - 200 m virs jūras līmeņa),ar smilšainu augsni.

Reljefs kļūst augstāks - virs 500 m - tikai pašos valsts dienvidaustrumos. Dienvidaustrumos ir atrodama arī valsts augstākā virsotne – Nepen Diakha (584m). Valsts ziemeļu robežu veido Senegālas upe, bet starp citām lielākajām jāizceļ arī Gambija un Casamance.

Senegālā atrodas arī kontinenta galējais rietumu punkts – Cape-Vert pussala, uz kuras izvietojusies Senegālas galvaspilsēta Dakāra.

Klimats: Senegālai raksturīgs tropu klimats ar izteiktām sausajām un lietus sezonām. Gaisa temperatūra iekšzemē ir augstāka nekā piekrastes rajonos.

Lielākās Senegālas pilsētas ir Dakāra, Touba un Thies.

Robežvalstis: Senegāla robežojas ar Mauritāniju ziemeļos, ar Mali austrumos, ar Gvineju un Gvineju – Bisavu dienvidos.

Administratīvais iedalījums: Senegālai ir 11 reģioni (Dakar, Diourbel, Fatick, Kaolack, Kolda, Louga, Matam, Saint - Louis, Tambacounda, Thies un Ziguinchor).

Etniskais sastāvs: Kā jau tas ir raksturīgs daudzām Rietumāfrikas valstīm, arī Seengālu raksturo liela etniskā dažādība. Lielākā etniskā grupa ir Wolof (43%), kam seko Serer (15%) un Lebou (10%).
Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kanāriju salas savu nosaukumu ir ieguvuši nevis no kanārijputniem, bet gan savvaļas suņiem, ko uz salas sastapa romieši, kad šeit ieradās. Viņi nosauca salu par Insulae Canariae, kas nozīmē „Suņu sala”

Pasākumi

FLASHLIGHT 2. Pusfināls

22:00; ieeja – 2 lvl

FLASHLIGHT 2. Pusfināls

DJ Uldis Rudaks...