Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Santome un Prinsipi Demokrātiskā Republika

Galvaspilsēta: Santome

Naudas vienība: Dobra (STD)

Iedzīvotāju skaits: 157 000

Platība: 964 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Santome un Prinsipi salas ir mazākā Āfrikas valsts. Tā atrodas Atlantijas okeānā, 250 kilometrus uz ziemeļrietumiem no Gabonas krastiem.

Abas salas ir daļa no Kamerūnas vulkāniskās kalnu līnijas, kurā ietilpst arī Annobon un Bioko salas (abas pieder Ekvatoriālajai Gvinejai), kā arī Kamerūnas kalns Āfrikas rietumu krastā.

Santome ir 50km gara un 31km plata sala ar augstāko punktu 2024m. Prinsipi ir 30km gara un 6km plata. Abās salās ir vairākas nelielas upes, kas rodas kalnos, tek lejup cauri tropu mežiem un ietek okeānā.

Klimats: Salu līdzenumos dominē tropiskais klimats (karsts un mitrs cauru gadu) taču augstienēs tas ir mērenāks un naktis šajās zonās ir vēsas. Lietus sezona salās ilgst no oktobra līdz maijam.

Administratīvais iedalījums: Salas iedalās divās provincēs (Santome un Prinsipi), kas aizņem katra savu salu. Tālāk tās ir sadalītas 6 rajonos.

Etniskais sastāvs: No kopējā iedzīvotāju skaita 137 000 dzīvo Santomē, bet 6000 – Prinsipi. Visi iedzīvotāji ir dažādu etnisko grupu pēcnācēji, kas šeit ieradušies kopš 1485. gada. Oficiāli šeit ir četras valodas, no kurām izplatītākā ir portugāļu, kurā runā apmēram 95% iedzīvotāju.
Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vairāk kā 1500 gadus pēc tam, kad ģermāņu cilts – vandāļi – okupēja Spānijas daļās, viņu ietekme ir joprojām palikusi: dienvidu reģions, kas ir pazīstams kā Andalūzija, ir „Vandalūzija” tikai bez pirmā burta

Pasākumi

Erots 2010 zvaigzne - Adriana Russo - ungāru asais pipariņš

Kā nākamo pasākuma viešņu festivāls “Erots” atklāj blondo skaistuli ar kuplajām krūtīm Adrianu Russo no čardaša, vīnu un aso piparu zemes – saulainās Ungārijas.  Daiļā...