Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Ruandas Republika

Galvaspilsēta: Kigali

Naudas vienība: Ruandas franks (RWF)

Iedzīvotāju skaits: 10 186 000

Platība: 26 798 kvadrātkilometri.

Ģeogrāfija: Ruanda atrodas gandrīz pašā Āfrikas centrā, pavisam netālu uz dienvidiem no ekvatora. Ruandas lauku apgabalus klāj plaši zālāji un pakalnu zonas, kurās saimnieko lauksaimnieki. Valstī atrodams arī kalnu apgabals, kas stiepjas no dienvidaustrumos esošās vulkānu grēdas virzienā uz ziemeļrietumiem.

Grēda starp Kongo un Nīlas upēm stiepjas rietumu Ruandā no ziemeļiem uz dienvidiem ar vidējo augstumu 2750m.

Šīs grēdas rietumu malā atrodamas Kivu ezers un Ruzizi upes ieleja, savukārt austrumu nogāze ir krietni lēzenāka. Ruandas augstākais punkts ir Karisimbi vulkāns (4507m).

Klimats: Lai arī valsts atrodas pie paša ekvatora, lielais vidējas augstums tās klimatu ir padarījis visai mērenu. Valstī ir izteiktas divas lietus sezonas (februāris-maijs un septembris-decembris).

Robežvalstis: Ruanda robežojas ar Demokrātisko Kongo Republiku rietumos, ar Ugandu ziemeļos, ar Tanzāniju austrumos un Burundi ziemeļos.

Administratīvais iedalījums: Ruanda iedalās 5 provincēs (Ziemeļu, Austrumu, Dienvidu, Rietumu un Kigali), kas tālāk sadalās 30 rajonos.

Etniskais sastāvs: Pamatā Ruandas iedzīvotāju kopumu veido trīs lielākās etniskās grupas – Hutus (85%), Tutsis (10%) un Twa (1%).
Translate

Šodien

2019. gada 23. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Spānijas lielākais ienākumu avots ir no tūrisma

Pasākumi

Linkin Park izdod jaunu DVD ierakstu

Amerikāņu rokgrupa Linkin Park izdevusi CD/DVD albumu “Road To Revolution”, kurā apkopoti 17 grupas lielākie hiti, kas ierakstīti šogad “Projekt Revolution” tūres ietvaros....