Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Reunion aizjūras departaments.

Galvaspilsēta: Saint – Denis

Naudas vienība: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits: 793 000

Platība: 2512 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Reunion sala atrodas Indijas okeānā, apmēram 200km uz dienvidrietumiem no Maurīcijas. Reunion ir viens no Francijas aizjūras departamentiem, kā arī viens no 26 šīs valsts reģioniem.

Salas viena no augstākajām virsotnēm ir Piton de la Fournaise (2631m), kas bieži tiek dēvēts par Havaju salu vulkānu brāli dēļ līdzīgās izcelsmes un līdzīgajiem klimatiskajiem apstākļiem. Pēdējo 400 gadu laikā tas ir izvirdis ap 100 reižu un joprojām tiek rūpīgi novērots.

Salas augstākais punkts ir Piton des Nieges (3070m). Abu vulkānu nogāzes klāj ļoti biezi meži. Lauksaimniecībā izmantojamās zemes un pilsētas ir koncentrētas piekrastes zemienēs.

Administratīvais iedalījums: Reunion iedalās 4 apriņķos, 24 kantonos un 24 komūnās.

Etniskais sastāvs: Salas iedzīvotāju struktūra ir līdzīga kaimiņienei Maurīcijai (afrikāņi, malagasi, indiāņi, ķīnieši un etniskie francūži), tikai proporcijas ir atšķirīgas. Baltie sastāda ceturto daļu populācijas, indiāņi – 21%. Oficiālā valoda – franču.
Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Kaut arī no Havaju salām zināmas ir tikai 6 lielākās salas: Kauai, Oahu, Molokai, Maui, Lielās salas un Lanai, patiesībā valsts sastāv no 132 salām, rifiem un sērēm

Pasākumi

Jauns ieraksts UPEs apgādā

Dienās, kad laicīgais latvietis steidzas uzvilkt īsās bikses pie pirmajiem +15, slēpes pie pirmajiem -1 un dziesmu pie pirmās kopā dziedāšanas iespējas, klajā nācis noderīgs un...