Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Kongo Demokrātiskā Republika

Galvaspilsēta: Kinšasa

Naudas vienība: Kongo franks (CDF)

Iedzīvotāju skaits: 62 000 000

Platība: 2 345 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Kongo Demokrātiskā Republika atrodas Āfrikas centrālajā reģionā. Valsti šķērso ekvators. Dēļ atrašanās vietas valstī tiek reģistrēts ļoti liels nokrišņu daudzums, kā arī spēcīgi negaisi.

Reģionā atrodams otrs lielākais tropu mežu masīvs aiz Amazones džungļiem, kas aizņem lielāko daļu centrālā upju baseina. Šo mežu masīvu ieskauj savannas dienvidos un dienvidaustrumos, kalnainas terases rietumos un plaši zālāji ziemeļos pie Kongo upes. Pašos Kongo Demokrātiskās Republikas austrumos ir arī kalni ar sniegu!

Klimats: Reģionā dominē tropu klimats, kas raksturīgs visai lielajai un sazarotajai Kongo upes sistēmai, kurā ietilpst neskaitāmas dažāda lieluma upes.

2002. gadā valstī tika reģistrēts vulkāna (Nyiragongo) izvirdums. Kopumā valstī ir vairāki darbīgi vulkāni.

Robežvalstis: Kongo Demokrātiskā Republika robežojas ar Centrālāfriku un Sudānu ziemeļos, Ruandu, Ugandu un Burundi austrumos, Zambiju un Angolu dienvidos, Kongo Republiku rietumus un Tanzāniju austrumos.

Administratīvais iedalījums: No 2009. gada spēkā stāsies jauna teritoriālā reforma, kas valsti sadalīs 26 autonomās provinces un galvaspilsētā Kinšasā.

Etniskais sastāvs: Valstī dzīvo ap 200 etnisko afrikāņu grupu, no kurām vairums ietilpst Bantu atzarā (Mongo, Luba, Kongo u.c.). Kopā ar Mangbetu - Azande tautu tās veido 45% no kopējā iedzīvotāju skaita.
Translate

Šodien

2019. gada 21. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pitsburga savu nosaukumu ieguva par godu Britu premjerministram

Pasākumi

Izdots Ingus Pētersons un Ziemeļlatvijas kameransambļa CD “Emīls Dārziņš un Volfgangs Dārziņš –Satikšanās”

“Satikšanās” – tā ir tēva un dēla Emīla un Volfganga Dārziņu, dziedātāja Ingus Pētersona un Ziemeļlatvijas kameransambļa satikšanās ne tikai mūzikā, bet arī dzīvē un mūžībā....