Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Nigērijas Federālā Republika

Galvaspilsēta: Abuja

Naudas vienība: Nigērijas naira (NGN)

Iedzīvotāju skaits: 148 000 000

Platība: 923 780 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Nigērija atrodas Āfrikas rietumos, Gvinejas līča krastā. Plašākie topogrāfiskie valsts reģioni ir plašās Nigēras un Benue upju ielejas, kas abas saplūst kopā. Uz ziemeļiem no ielejām atrodami lieli līdzenumi.

Dienvidrietumos no Nigēras izveidojusies plaša kalniene, savukārt uz dienvidaustrumiem no Benue – kalni un pauguri gar visu Kamerūnas robežu. Piekrastes reģionos dominē klajumi un līdzenumi.

Valsts augstākais punkts ir Chappal Waddi (2419m), kas atrodas pie Kamerūnas robežas. Tāpat Nigērija lepojas ar tropu mežiem, savannām un pāris lieliskām pludmalēm.

Nigēriju klimatiski var iedalīt trīs reģionos – tālie dienvidi (tropu mežu klimats), tālie ziemeļi (tuksnešu klimats) un pārējā valsts daļa, kurai raksturīgs savannas klimats. Nigērijā ir ļoti bagātīga veģetācija, ieskaitot skaistus un plašus tropu mežus, kā arī savannas.

Robežvalstis: Rietumos Nigērija robežojas ar Beninu, Čadu un Kamerūnu austrumos un Nigēru – ziemeļos.

Administratīvais iedalījums: Nigērija iedalās 36 štatos un 1 federālās galvaspilsētas teritorijā. Nigērijā ir arī 6 pilsētas ( Lagos, Kano, Ibadan, Kaduna, Port Harcourt, Benin), kurās ir vairāk par 1 000 000 iedzīvotāju.

Etniskais sastāvs: Hausa (29%), Fulani (29%) un Yorubi (20%) kopā veido lielāko daļu Nigērijas iedzīvotāju. Pārējie nigērieši pieder pie kādas no vairāk nekā 250 etniskajām grupām, kuras ne vien bagātina jau tā ļoti daudzveidīgo Nigērijas kultūru un mākslu, bet ir „iedalījušas” tās teritoriju pēc etniskās un valodas piederības. Turklāt iedzīvotājus šķir arī reliģiskā piederība: ziemeļos vairums cilvēku ir musulmaņi, bet dienvidos – kristieši vai tradicionālo ticējumu piekritēji.
Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Ledus viesnīca Jukkasjarvi, Zviedrijā piedāvā īpašas sajūtas aukstumā – celtne, kas būvēta no ledus un kur vidējā gaisa temperatūra numuriņā ir -4 grādi pēc celsija. Gultas ir veidotas no sapresēta sniega, kam pa virsu ir egļu zari un ziemeļbriežu ādas. Viesnīca izkūst katru aprīli un tā ir jāceļ no jauna nākamajā ziemā

Pasākumi

90. gadu spožākās deju mūzikas zvaigznes uzstāsies Rīgā

Jau šī gada 21.novembrī plkst. 20:00 šova „Back to the 90ties!” ietvaros uz „Arēna Rīga” skatuves kāps spožu, pasaulslavenu deviņdesmito gadu zvaigžņu plejāde.
Ar savu...