Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Mozambikas Republika

Galvaspilsēta: Maputo

Naudas vienība: Mozambikas metikals (MZN)

Iedzīvotāju skaits: 21 297 000

Platība: 801 590 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Mozambika ir valsts dienvidaustrumu Āfrikā, kuru divos topogrāfiskajos reģionos sadala Zambezi upe. Uz ziemeļiem no šīs upes šaura piekrastes josla iekšzemē pakāpeniski pārtop pakalnos un plakankalnēs, bet vēl tālāk uz rietumiem jau veido augstienes.

Uz dienvidiem no Zambezi upes atrodami plaši līdzenumi, tikai pašos dienvidos ir neliela augstiene – Lebomo kalni. Mozambikā ir piecas lielas upes, no kurām lielākā ir Zambezi. Tāpat valstī ir trīs lieli ezeri, piemēram, Chiuta un Shirwa ziemeļos.

Klimats: Mozambikā valda tropu klimats ar divām izteiktām sezonām. Lietus sezona ilgst no oktobra līdz martam, savukārt sausā – no aprīļa līdz septembrim. Taču kopumā klimatisko apstākļus atsevišķās vietās ietekmē atšķirīgais augstums.

Robežvalstis: Mozambika robežojas ar Svazilendu dienvidos, Dienvidāfriku dienvidrietumos, Zimbabvi rietumos, Zambiju un Malāvi ziemeļrietumos, Tanzāniju ziemeļos un Indijas okeāna ūdeņiem austrumos.

Administratīvais iedalījums: Mozambika iedalās 10 provincēs (Cabo Delgado, Gaza, Inhambane, Manica, Maputo, Nampula, Niassa, Sofala, Tete, Zambezia) un galvaspilsētas Maputo reģionā.

Etniskais sastāvs: Mozambikas etniskais sastāvs ir sadrumstalots, taču 98% iedzīvotāju, kas pārstāv savas ciltis, ir valsts pamatiedzīvotāji. Lielākās ciltis ir Shangana, Chokwe, Manyika, Sena un citas.
Translate

Šodien

2019. gada 21. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vienīgā cilvēka radītā būve, kas ir redzama no kosmosa, ir Lielais Ķīnas Mūris

Pasākumi

Meklē jaunas zvaigznes!

Jau astoto gadu  Latvijas lielākajās pilsētās norisināsies Latvijas Radio jauno izpildītāju konkurss „Jaunās zvaigznes”.  Šogad konkurss  tiek veltīts latviešu pop un...