Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Maurīcijas Republika

Galvaspilsēta: Portluisa

Naudas vienība: Maurīcijas rūpija (MUR)

Iedzīvotāju skaits: 1 265 000

Platība: 2040 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Maurīcija ir salu valsts Maskarēnu salu grupā, kas atrodas Indijas okeāna rietumdaļā 800 km tālāk uz austrumiem no Madagaskaras. Valsts teritoriju veido Maurīcijas, Rodrigesa, Maskarēnu, Kargadosas-Karahosas, Agalegas salas.

Maurīcijas salas reljefu veido augstiene. Salas centrā atrodas plato ar nelielu kalnu virkni. Lielākā salas daļa ir līdzena, ziemeļos un austrumos atrodas lauksaimniecības kultūru lauki. Gar piekrasti stiepjas baltu smilšu pludmaļu plaša josla, izrobota nelieliem līčiem un apbūvēta ar grezniem hoteļiem.

Klimats: Klimatu vasarā (novembris - aprīlis) raksturo 27 grādi piekrastē un 23 grādi centrālajā daļā, ziemā (maijs - oktobris) 21 grāds piekrastē un 17 grādi centrālajā daļā. Ūdens temperatūra ziemā vidēji ir 22 grādi.

Administratīvais iedalījums: Maurīcijas sala iedalās 9 rajonos (Melnās Upes rajons, Flacq, Grand Port, Moka, Pamplemousses, Plaines Wilhelms, Portluisa, Rivere du Rempart un Savanne).

Etniskais sastāvs: Maurīcijas populācijā ietilpst vairākas etniskās grupas – 48% indiešu/aziātu pēcteču, 27% kreolu, 3% ķīniešu un 2% indiešu.

Translate

Šodien

2019. gada 20. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Baalbek, 85 km no Beirutas, Lībijā, atrodas romiešu tempļu grupas drupas, kas celtas mūsu ēras pirmajā gadsimtā. Tempļus ieskauj masīva akmens siena, kuras rietumu galā atrodas trīs lielākie izcirstie akmens bloki pasaulē. Lielākais no tiem sver 800 tonnas un ir 19x4x3,5 metru liels. Šis bloks visticamākais ir izcirsts no vairāk kā 1,5 km tālajām raktuvēm, un attransportēts uz Baalbek, kā arī, iespējams, celts 7 metrus līdz tās tagadējai atrašanās vietai. Mūsdienās tikai retais industriālais celtnis spētu paveikt tādu varoņdarbu, taču akmeņi ir izvietoti tik precīzi, ka starp tiem nav iespējams ievietot pat naža asmeni. Kā šie akmeņi tika transportēti, līdz pat šim brīdim paliek noslēpums

Pasākumi

Latgales Kultūrvēstures muzejā īpaša akcija skolām

No 1. aprīļa līdz 14. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiek izsludināta muzejpedagoģiskā programma „Dzīpariņa stāsts” un īpaša akcija...