Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Mauritānijas Islāma Republika

Galvaspilsēta: Nuakšota

Naudas vienība: Mauritānijas oguja (MRO)

Iedzīvotāju skaits: 3 069 000

Platība: 1 030 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Mauritānija ir valsts Āfrikas ziemeļrietumos un to raksturo visai līdzens reljefs. Lielu daļu tās teritorijas veido neauglīgi līdzenumi ar fragmentāriem klinšu atsegumiem. Valsts dienvidrietumos atrodas vairākas kraujas, kas šķērso plakankalnes, no kurām augstākā ir Adrar, vietām sasniedzot 500m augstumu.

Tuksneši un pustuksneši aizņem 2/3 valsts teritorijas, turklāt tam ir tendence izplesties. Cauri valstij plūst Senegālas upe un tās krastos atrodas auglīgas zonas, kurās notiek arī lauksaimnieciskā aktivitāte. Upes krastos ir atrodami arī atsevišķi tropu mežu masīvi.

Klimats: Mauritānijas klimatu raksturo krasas temperatūras maiņas diennakts laikā, kā arī ļoti neregulārs nokrišņu daudzums. Sausās sezonas laikā valsti (izņemot pašu piekrasti) skar putekļainie harmattan vēji. Vairums nokrišņu krīt īsajā lietus sezonas laikā no jūlija līdz septembrim.

Robežvalstis: Mauritānija robežojas ar Senegālu dienvidrietumos, ar Mali austrumos un dienvidaustrumos, ar Alžīriju ziemeļaustrumos un ar Marokas kontrolēto Rietumsahāru – ziemeļrietumos.

Administratīvais iedalījums: Mauritānijas valsts iedalās 12 reģionos (Adrar, Assaba, Brakna, Dakhlet Nouadhibou, Gorgol, Guidimaka, Hodh Ech Chargui, Hodh El Gharbi, Tagant, Tiris Zemmour, Trarza) un galvaspilsētas Nuakšotas reģionā.

Etniskais sastāvs: 40% valsts iedzīvotāju ir arābu/afrikāņu pēcteči, 30% - arābi un 20% afrikāņi. 99% iedzīvotāju ir islāma ticīgie.

Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nīla ir vienīgā upe pasaulē, kas iztek netālu no ekvatora un no turienes plūst uz mērenākām joslām

Pasākumi

“Nothing Special” piedāvā savu pirmo videoklipu!

Latvijas pingvīnu grupa “Nothing Special” nupat pabeigusi darbu pie sava pirmā videoklipa, kas tapis dziesmai “Taupi” ar Raiņa vārdiem. Klipā kopā ar grupas dalībniekiem redzams gan...