Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Malāvi Republika

Galvaspilsēta: Lilongwe

Naudas vienība: Malāvi kvača (MWK)

Iedzīvotāju skaits: 12 884 000

Platība: 118 484 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Malāvi atrodas dienvidaustrumu Āfrikā. Lielā Rifta ieleja šķērso valsti no ziemeļiem uz dienvidiem. Šajā ielejā atrodas Malāvi ezers, kas ir trešais lielākais kontinentā un 10. pasaulē, aizņemot 10% valsts teritorijas! No ezera dienvidu gala iztek Shire upe un ieplūst Zambezi.

Austrumos un rietumos no Lielās Rifta ielejas atrodas augstas plakankalnes. Uz ziemeļiem no ezera paceļas Nyika augstiene, savukārt uz dienvidiem - Shire augstiene.

Klimats: Malāvi valda subtropu klimats, lietus sezonai ilgstot no novembra līdz aprīlim. Laiks no oktobra līdz aprīlim ir karsts un mitrs. Malāvi teritorijā atrodas 5 nacionālie parki - Cape Maclear, Kasungu, Lengwe, Liwonde un Nyika.

Robežvalstis: Malāvi robežojas ar Zambiju ziemeļrietumos, ar Tanzāniju ziemeļos un ar Mozambiku austrumos, dienvidos un rietumos.

Administratīvais iedalījums: Malāvi iedalās trīs reģionos (Ziemeļu, Centrālais un Dienvidu), kas tālāk ir sadalīti 27 rajonos.

Etniskais sastāvs: Malāvi populācija sastāv no vairākām etniskām grupām. Chewa dominē Centrālajā reģionā, Nyanja – Dienvidu, bet Tumbuka – Ziemeļu reģionā.
Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dziļi jūrā cunami viļņu augstums ir tikai aptuveni 1m. Cunami bieži vien ir knapi saredzami dziļā jūrā, kas padara cunami noteikšanu dziļā jūrā ļoti sarežģītu

Pasākumi

Jelgavnieki ar nepacietību gaida 11. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu

Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” jau vienpadsmito reizi organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kas notiks 2009. gadā no 9. līdz 15. februārim,...