Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gvinejas – Bisavas Republika

Galvaspilsēta: Bisava

Naudas vienība: Rietumāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 1 586 000

Platība: 36 544 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Gvineja – Bisava ir valsts Āfrikas rietumos un viena no mazākajām visā kontinentā. Tropu zonas valsts reljefs ir relatīvi zems un līdzens (augstākais punkts – 300m).

Valsts vidienē dominē savannas, savukārt piekrastē – purvaini līdzenumi.

Klimats: Gvinejai – Bisavai raksturīgs tropu klimats, kas kopumā raksturojams kā karsts un mitrs. Musonu lietus sezona ilgst no jūnija līdz novembrim, bet sausā sezona ar harmattan vējiem – no decembra līdz maijam.

Gvinejai – Bisavai pieder arī Bijagos salu arhipelāgs, kas sastāv no 18 lielākām un vairākiem dučiem mazākām salām.

Robežvalstis: Ziemeļos valsts robežojas ar Senegālu, bet dienvidos un austrumos – ar Gvineju. Rietumos to apskalo Atlantijas okeāns.

Administratīvais iedalījums: Gvinejai – Bisavai ir 8 reģioni (Bafata, Biombo, Bolama, Cacheu, Gabu, Oio, Quinara, Tombali) un viens autonomais sektors, ko veido galvaspilsēta Bisava ar apkārtni.

Etniskais sastāvs: 99% valsts iedzīvotāju ir afrikāņi. Valstī ir daudz etnisko grupu, no kurām lielākās ir Balanta (30%), Fula (20%), Manjaca (14%) un Mandinga (13%).
Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Indijā ir govju tiesību saraksts

Pasākumi

MicRec izdod Ellas dziesmas “Shine Like Superstar” CD Maxi singlu

Šī gada 1.jūnijā nāca klajā dziedātājas Ellas (Elīna Fūrmane) otrais studijas albums “Welcome To The Club” un iespējams šī albuma labākā dziesma ir “Shine Like Superstar”, kas...