Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gvinejas – Bisavas Republika

Galvaspilsēta: Bisava

Naudas vienība: Rietumāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 1 586 000

Platība: 36 544 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Gvineja – Bisava ir valsts Āfrikas rietumos un viena no mazākajām visā kontinentā. Tropu zonas valsts reljefs ir relatīvi zems un līdzens (augstākais punkts – 300m).

Valsts vidienē dominē savannas, savukārt piekrastē – purvaini līdzenumi.

Klimats: Gvinejai – Bisavai raksturīgs tropu klimats, kas kopumā raksturojams kā karsts un mitrs. Musonu lietus sezona ilgst no jūnija līdz novembrim, bet sausā sezona ar harmattan vējiem – no decembra līdz maijam.

Gvinejai – Bisavai pieder arī Bijagos salu arhipelāgs, kas sastāv no 18 lielākām un vairākiem dučiem mazākām salām.

Robežvalstis: Ziemeļos valsts robežojas ar Senegālu, bet dienvidos un austrumos – ar Gvineju. Rietumos to apskalo Atlantijas okeāns.

Administratīvais iedalījums: Gvinejai – Bisavai ir 8 reģioni (Bafata, Biombo, Bolama, Cacheu, Gabu, Oio, Quinara, Tombali) un viens autonomais sektors, ko veido galvaspilsēta Bisava ar apkārtni.

Etniskais sastāvs: 99% valsts iedzīvotāju ir afrikāņi. Valstī ir daudz etnisko grupu, no kurām lielākās ir Balanta (30%), Fula (20%), Manjaca (14%) un Mandinga (13%).
Translate

Šodien

2019. gada 12. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Falklandu salās iedzīvotāju skaits ir aptuveni 2000, bet aitu – ap 700000, kas nozīmē, ka uz vienu iedzīvotāju ir aptuveni 350 aitas

Pasākumi

Iesaukums Positivus festivāla brālībā ir sācies

Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā POSITIVUS FESTIVAL aicina visus labas mūzikas un mākslas cienītājus pievienoties festivāla brālībai Positivus festivāla mājas lapā...