Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gvinejas Republika

Galvaspilsēta: Konakri

Naudas vienība: Gvinejas franks (GFr)

Iedzīvotāju skaits: 10,211,437

Platība: 245 800 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: valsts Āfrikas ziemeļrietumos. Rietumos to apskalo Atlantijas okeāns (krasta līnija 320 km). Piekrastes rajonos reljefā dominē līdzenumi, kalnaines atrodas vairāk iekšzemes daļā (augstākā virsotne: Nimba 1,752 m ).

Klimats: pārsvarā ir karsts un mitrs. Vislabākais laiks, kad doties uz Gvineju ir novembris-marts, kad temperatūra ir mērena un naktis ir tikai par dažiem grādiem vēsākas. Laikā no decembra līdz februārim sausumu nesošie ziemeļaustrumu vēji iznēsā Sahāras smiltis pa visu valsti. Jūlijs-augusts ir lietus sezona Gvinejā, kad slēgti ir vairāki ceļi.

Ja dodaties uz kalniem, jāņem līdzi siltākas drēbes, jo šeit gaisa temperatūra sasniedz vien 5 C. Galvaspilsētas vidējā temperatūra 29 grādi, vēsākajos mēnešos 23.

Robežvalstis: Ziemeļrietumos tā robežojas ar Gvineju-Bisavu, ziemeļos ar Senegālu, ziemeļos un ziemeļaustrumos ar Mali, austrumos ar Kotdivuāru, bet dienvidos ar Libēriju un Sjerraleoni.

Etniskais sastāvs: fulbi 40%, malinki 30%, susi 20%, citas etniskās grupas 10%.
Translate

Šodien

2019. gada 15. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Cunami viļņi, sasniedzot zemi, var būt pat simtiem metrus augsti. Stāvāks krasts veido augstākus cunami viļņus

Pasākumi

Latgales Kultūrvēstures muzejā īpaša akcija skolām

No 1. aprīļa līdz 14. maijam Latgales Kultūrvēstures muzejā (Atbrīvošanas alejā 102, Rēzeknē) tiek izsludināta muzejpedagoģiskā programma „Dzīpariņa stāsts” un īpaša akcija...