Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gambijas Republika

Galvaspilsēta: Bandžula

Naudas vienība: Gambijas dalasi (GMD)

Iedzīvotāju skaits: 1 700 000

Platība: 10 380 kvadrātkilometri.

Ģeogrāfija: Gambijas republika ir valsts Āfrikas rietumos. Tā atrodas abpus Gambijas upes, robežojas ar Atlantijas okeānu, un sauszemes robeža ir tikai ar Senegālu. Tā ir mazākā valsts sauszemes Āfrikā ar 80 km garu Atlantijas okeāna krasta līniju rietumos un Senegālu visapkārt.

Tās sauszemes teritorija ir 11300 km², no kuriem 1300 km² ir ūdens teritorija. Robežas garums tai ir 740 km.

Valsts virsma ir līdzena, augstākas punkts – Sarkanais Akmens atrodas tikai 53 m virs jūras līmeņa.

Tās lielākie dabas resursi ir zivis un zemesrieksti.

Klimats: Tā atrodas ekvatoriālajā klimata zonā ar karstām, lietainām vasarām un nedaudz vēsākām un sausākām ziemām, taču pēdējo 30 gadu laikā nokrišņu daudzums ir samazinājies par 30%. Pamazām lietus meži pārvēršas tuksnešos, un valsti apdraud slimības.

Gambijā ir ļoti populāri dažādi svētki, kas regulāri katru gadu notiek šeit: Ramadan (Musulmaņu mēness kalendāra devītais mēnesis, šie ir gavēšanas svētki); Koriteh (publiskie svētki, kas tiek svinēti par godu Ramandan beigām); Tabaski (upurēšanas svētki, kas notiek 2 mēnešus un 10 dienas pēc Ramadan); Naming Ceremony (jauno bērnu vārda došanas svinības, kas parasti notiek 1 nedēļu pēc dzemdībām).

Administratīvais iedalījums: Gambija iedalās 5 reģionos (Lejtece, Centrālā upes daļa, Ziemeļkrasts, Augštece un Rietumi) un 1 atsevišķā pilsētā Bandžulā. Serekunda ir lielākā valsts pilsēta pēc iedzīvotāju skaita.

Robežvalstis: Ziemeļos, austrumos un dienvidos Gambija robežojas ar Senegālu.

Etniskais sastāvs: Gambijā dzīvo daudz dažādu cilšu, kas saglabājušas savas tradīcijas un valodas, nemaz nesaplūstot vienai ar otru. No tām lielākā ir Mandinka (40%), kurai seko Fula, Wolof un Jola. 92% iedzīvotāju ir musulmaņi.
Translate

Šodien

2018. gada 20. jūlijā Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Dienvidu puslodē ziemas mēneši ir jūnijs, jūlijs un augusts

Pasākumi

Jelgavā jau top smilšu skulptūras

4. jūnijā Uzvaras parkā darbu pie Ceļu būvniecības sabiedrības „Igate” 6 m augstās smilšu skulptūras „Vēstures līkločos” uzsāka mākslinieku komanda – Ainārs Zingniks, Danute...