Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Ekvatoriālās Gvinejas Republika

Galvaspilsēta: Malabo

Naudas vienība: Centrālāfrikas franks (XAF)

Iedzīvotāju skaits: 504 000

Platība: 28 000 kv.km

Ģeogrāfija: Ekvatoriālā Gvineja atrodas Āfrikas centrālās daļas rietumos. Tās sastāvā ietilpst arī vairākas salas, no kurām lielākās ir Corisco, Elobey, Grande un Chico. Bioko sala savukārt ir vislielākā Gvinejas līcī.

Valsts kontinentālo daļu dēvē par Rio Muni. Piekrastes līdzenumi dziļāk iekšienē pāriet plakankalnēs, kas saplūst ar Kristāla kalniem. Rio Muni divās daļās sadala Rio Benito upe.

Klimats: gan salās, gan kontinentālajā daļā ir tropu - ar augstu gaisa temperatūru, lielu nokrišņu daudzumu un mākoņu segu debesīs lielāko daļu gada. Reģionā ir divas lietus sezonas – viena ilgst no februāra līdz jūnijam, bet otra - no septembra līdz decembrim.

Robežvalstis: Ekvatoriālās Gvinejas kontinentālā daļa robežojas ar Gabonu dienvidos un austrumos, kā arī ar Kamerūnu ziemeļos.

Administratīvais iedalījums: Ekvatoriālā Gvineja iedalās 7 provincēs (Annobon, Bioko Norte, Bioko Sur, Centro Sur, Kie – Ntem, Litoral un Wele –Nzas).

Etniskais sastāvs: Vairums valsts iedzīvotāju ir Bantu izcelsmes. No tiem lielākā ir Fangu cilts (80%), tālāk seko Boiko. Kopumā šī ir vienīgā valsts Āfrikā, kur viena no oficiālajām valodām ir spāņu.
Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Visīsākā nacionālā himna ir Japānai, kurai ir tikai 4 rindiņas. Garākā ir Grieķijas nacionālā himna, kurai ir 158 panti

Pasākumi

Izdoti divi pirmie CD sērijā „Uzliec kaut ko jautrāku”

Kompānija Mikrofona Ieraksti uzsākusi jaunu izlašu sēriju „Uzliec kaut ko jautrāku” un šonedēļ mūzikas veikalos būs pieejams pirmie divi CD. Tajos apkopotas dziesmas, kuras jau guvušas...