Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Kaboverdes Republika

Galvaspilsēta: Praija

Naudas vienība: Kaboverdes eskudo (CVE)

Iedzīvotāju skaits: 500 000

Platība: 4033 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Krustcelēs starp trim kontinentiem, kuru krastus apskalo Atlantijas okeāns, atrodas Zaļā Raga salu arhipelāgs - Kaboverde. Šis arhipelāgs, kas atrodas 450km no Senegālas krastiem, sastāv no desmit vulkāniskas izcelsmes salām un astoņām saliņām.

Zaļo Ragu veido divu, pilnīgi atšķirīgu grupu salas. Sešas no apdzīvotajām salām, kas atrodas vairāk uz rietumiem, ir kalnainas, savukārt atlikušās četras ir ievērojamas ar savam garajām, smilšainajām pludmalēm.

Vislielākā un visblīvāk apdzīvotā sala ir Santiago, uz kuras atrodas Kaboverdes galvaspilsēta Praija.

Klimats: Zaļā raga salās valda sauss, tropisks klimats un visu gadu pūš silti vēji. Vidējā gaisa temperatūra ir +25 °C, un gada laikā tās svārstības nepārsniedz desmit grādus. Kaboverdi visā pasaulē pazīst, pateicoties slavenajai dziedātājai Sezārijai Evorai.

Administratīvais iedalījums: Kaboverde sastāv no lielo salu grupas Barlavento ziemeļos (Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal, Boa Vista un citas) un lielo salu grupas Sotavento dienvidos (Maio, Santiago, Fogo, Brava un citas).

Etniskais sastāvs: Gandrīz 100% salu iedzīvotāju ir etniskie kaboverdieši. Jāpiebilst, ka vairāk kaboverdiešu dzīvo ārzemēs, nekā savā dzimtenē!

Translate

Šodien

2019. gada 23. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Francijā ir vislielākais siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju

Pasākumi

SIGUR ROS apbur Rīgas publiku

22. augustā notika Sigur Ros koncerts, no kura koncerta apmeklētāji neizgāja vienaldzīgi – grupa spēja apburt ikvienu, kurš ļāvās mūzikas valdzinājumam. ...