Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Burundi Republika

Galvaspilsēta: Bužumbura

Naudas vienība: Burundi franks

Platība: 27 830 kv.km

Iedzīvotāju skaits: 8,691,005

Etniskais sastāvs: huti 85%, tuci 14%, pigmeji 1%, eiropieši 3,000, dienvidaziāti 2,000

Ģeogrāfija: Burundi atrodas Centrālāfrikā, ekvatoriālajā klimata zonā; reljefs- plakankalne ar ievērojamu augstieņu amplitūdu (no 772 m līdz pat 2,670.).

Klimats: gadā ir divas lietus sezonas no februāra līdz maijam un no septembra līdz novembrim) un divi sausuma periodi (jūnijs-augusts, decembris-janvāris). Vidējā gaisa temperatūra svārstās no 23 līdz 17 grādiem pēc Celsija un ir pārsvarā mēreni silta, taču ir atkarīga no jūsu atrašanās vietas- kalnainajos apvidos ir vēsāks, līdzenums temperatūra sausuma periodos var pārkāpt 30 grādu atzīmi.

Robežvalstis: Tanzānija, Ruanda, Zaira

Administratīvais iedalījums: 17 provinces: Bubanza, Bujumbura Mairie, Bujumbura Rurale, Bururi, Cankuzo, Cibitoke, Gitega, Karuzi, Kayanza, Kirundo, Makamba, Muramvya, Muyinga, Mwaro, Ngozi, Rutana un Ruyigi.
Translate

Šodien

2019. gada 16. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Baalbek, 85 km no Beirutas, Lībijā, atrodas romiešu tempļu grupas drupas, kas celtas mūsu ēras pirmajā gadsimtā. Tempļus ieskauj masīva akmens siena, kuras rietumu galā atrodas trīs lielākie izcirstie akmens bloki pasaulē. Lielākais no tiem sver 800 tonnas un ir 19x4x3,5 metru liels. Šis bloks visticamākais ir izcirsts no vairāk kā 1,5 km tālajām raktuvēm, un attransportēts uz Baalbek, kā arī, iespējams, celts 7 metrus līdz tās tagadējai atrašanās vietai. Mūsdienās tikai retais industriālais celtnis spētu paveikt tādu varoņdarbu, taču akmeņi ir izvietoti tik precīzi, ka starp tiem nav iespējams ievietot pat naža asmeni. Kā šie akmeņi tika transportēti, līdz pat šim brīdim paliek noslēpums

Pasākumi

Pavasara saulgrieži – Lieldienas

Izsenis, dzīvodams ar dabu un pats būdams dabas sastāvdaļa, cilvēks bija saistīts ar dabā un dvēselē notiekošajiem procesiem, sevišķi ar sauli, kas nosaka gadalaiku maiņas un līdz ar to...