Botsvānas vēsture

Laika posmā no 200. līdz 500. gadam Bantu valodā runājoši ļaudis, kas nākuši no senā Katanga reģiona, šķērsoja Limpopo upi un nonāca mūsdienu Dienvidāfrikas teritorijā.

Līdz 1000. gadam tautu migrācijas lielos apmēros bija noslēgušās un tā laika Botsvānas iedzīvotājus jau varam dēvēt par moderno batswana senčiem.

19. gadsimtā starp vietējām ciltīm un no Kalahari tuksneši migrējošām ciltīm izcēlās nesaskaņas. To veikli izmantoja briti, Botsvānas teritoriju izveidojot par Bechuanaland protektorātu.

20. gadsimtā Botsvāna ietilpa savienībā ar britu kontrolēto Dienvidāfriku. Taču aizvien pieaugošā botsvāniešu prasība pēc pašnoteikšanās tika apmierināta 1964. gadā, kad viņiem atļāva veidot savu valdību.

1966. gada 30. septembrī Botsvāna kļuva par pilnīgi neatkarīgu valsti. Atšķirībā no daudzām citām Āfrikas kontinenta zemēm šo neplosa cilšu kari un nesaskaņas.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Senajā Grieķijā sviežot ābolu meitenei bija tradicionāla bildināšana. Ja meitene noķēra ābolu, tas nozīmēja „jā”

Pasākumi

Jura Dimitera plakātu izstāde „Political Animal. Politiskais dzīvnieks”

Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Kolonnu zālē no 3. jūnija līdz 6. septembrim skatāma Jura Dimitera plakātu izstāde „Political Animal. Politiskais dzīvnieks”.

Izstādē...