Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Botsvānas Republika

Galvaspilsēta: Gaborone

Naudas vienība: Botsvānas pula (BWP)

Iedzīvotāju skaits: 1 639 000

Platība: 600 370 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Botsvāna ir valsts Āfrikas dienvidos uz ziemeļiem no Dienvidāfrikas. Valsts reljefs pārsvarā ir līdzens, lai arī vietām sastopami kalni, kur pat notiek kalnrūpniecības darbi. Valsts centrālos un dienvidrietumu rajonus aizņem Kalahari tuksnesis, savukārt ziemeļrietumus – pasaulē lielākā iekšzemes upes delta Okavango.

Augstākais valsts punkts atrodas Tsodilo kalnos (1489m). Neraugoties uz tuksneša klātbūtni Botsvānas teritorijā, šajā valstī ir arī daudz lielu upju (Limpopo, Chobe, Okavango un Shashe).

Klimats: Botsvānas zeme nav pārāk auglīga, jo lietus sezona šeit nav izteikti ilga. Taču tās relatīvi lielais augstums un ģeogrāfiskā atrašanās vieta ir par pamatu tam, ka Botsvānā valda subtropu klimats. Vasaras šeit ir ļoti karstas, sausā sezona ilgst no aprīļa līdz oktobrim (dienvidos) vai novembrim (ziemeļos). Sausās sezonas laikā valstī valda vējains un putekļains laiks.

Robežvalstis: Botsvāna robežojas ar Dienvidāfriku dienvidaustrumos un dienvidos, ar Namībiju rietumos, Zambiju ziemeļos un Zimbabvi ziemeļaustrumos.

Administratīvais iedalījums: Botsvāna iedalās 9 rajonos – Centrālajā rajonā, Ghanzi, Kgalagadi, Kgatleng, Kweneng, Ziemeļaustrumu rajonā, Ziemeļrietumu rajonā, Dienvidaustrumu rajonā un Dienvidu rajonā.

Etniskais sastāvs: Visi Botsvānas iedzīvotāji, neatkarīgi no cilts piederības, ir botsvānieši jeb batswana. Lielākās ciltis ir Tswana (79%), Kalanga (11%), Basarwa (3%) un Kgalagadi (3%). Minoritātes un mazās ciltis veido tikai 4% no iedzīvotāju skaita.
Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Los Andželosas sākotnējais nosaukums bija „El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los Angeles de Porciuncula”, kas spāņu valodā nozīmē „Likteņa eņģeļu Karalienes Dievmātes ciemats”

Pasākumi

Grupas “A-EUROPA” solists Artūrs Duboks debitē kā kinofilmas “Tur, kur beidzas jūra” režisors

Grupas “A-Europa” līderis Artūrs Duboks ilgu darba gadu laikā sevi pierādījis kā profesionāls mūziķis, taču tagad viņš sevi atklāj kā scenāristu, režisoru un pat operatoru savā...