Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Beninas Republika

Galvaspilsēta: Portonovo

Naudas vienība: Rietumāfrikas franks (XOF)

Iedzīvotāju skaits: 8 439 000

Platība: 112 622 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Atrasdamās starp Nigēras upi ziemeļaustrumos un Beninas līci dienvidos, Benina ir valsts Rietumāfrikā ar ļoti lēzenu reljefu. Vienīgā vieta, kur atrodas pakalni, ir valsts ziemeļrietumu robeža ar Togo, kur izvietojusies Atacora grēda ar augstāko Beninas punktu – Sokbaro kalnu (658m).

Lielākā daļa populācijas mājo dienvidu piekrastes līdzenumos, kur atrodas abas lielākās valsts pilsētas – galvaspilsēta Portonovo un Cotonou. Lielākā Beninas upe ir cauri centrālajiem rajoniem plūstošā Oueme.

Klimats: Klimats Beninā ir karsts un mitrs, taču lietus nokrišņu daudzums šeit ir mazāks, nekā citās Rietumāfrikas valstīs (pat neraugoties uz to, ka tai raksturīgas veselas 2 lietus sezonas). Ziemas laikā harmattan putekļu vēji naktis padara ļoti dzestras. Kā jau liela daļa Āfrikas valstu, arī Benina saskaras ar mežu izciršanas un sausuma problēmām.

Robežvalstis: Benina robežojas ar Togo rietumos, ar Burkinafaso un Nigēru ziemeļos, savukārt dienvidos to apskalo Beninas līča ūdeņi.

Administratīvais iedalījums: Benina iedalās 12 departamentos, kas tālāk sadalās 77 pašvaldībās. Beninas departamenti – Alibori, Atakora, Atlantique, Borgou, Collines, Donga, Kuoffo, Littoral, Mono, Oueme, Plateau un Zou.

Etniskais sastāvs: Beninas etniskais sastāvs ir ļoti dažāds. Valstī 99% iedzīvotāju ir afrikāņi. Kopumā šos 99% veido 42 dažādas ciltis, no kurām lielākās ir Fon, Adja, Yoruba un Bariba. Eiropiešu minoritātes skaits valstī ir apmēram 10 000. Oficiālā valsts valoda ir franču.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nepāla ir vienīgā valsts pasaulē, kurai nav taisnstūra veida karoga

Pasākumi

Lola (ex Rebel)

31. jūlijā vasaras muzikālajā restorānā „Nekādu Problēmu” koncertēs Lola (ex Rebel)....