Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Alžīrijas Tautas Demokrātiskā Republika

Galvaspilsēta: Alžīra

Naudas vienība: Alžīrijas dinārs (DZD)

Iedzīvotāju skaits: 33 333 000

Platība: 2 381 000 kvadrātkilometri.

Ģeogrāfija: Alžīrija ir valsts Āfrikas ziemeļos un pēc platības ir otra lielākā visā kontinentā. Lielākā valsts piekrastes daļa ir kalnaina, vietām kalni ir pat ļoti augsti.

Augstākais Alžīrijas punkts ir Tahat kalns (2918m). Zona starp jūru un Atlasa kalniem ir ļoti auglīga. Uz dienvidiem no Atlasa kalniem atrodas plaša stepe, kas pakāpeniski pāraug Sahāras tuksnesī. Alžīrijas dienvidos, Sahāras centrā atrodas Ahaggar kalni. Lielu daļu valsts teritorijas aizņem tuksnesis, līdz ar to Alžīrijā ir maz lauksaimniecībā izmantojamās zemes.

Alžīrijā ir 4 lielas upes – Chelif, Djedi, Medjerda un Seybouse, kā arī divi lieli sāļūdens ezeri – Ech Chergui un Melrhir.

Klimats: Alžīrijas ziemeļi atrodas mērenajā joslā un tiem raksturīgs Vidusjūras klimats. Taču tuksneša zonā valda ekvatoriālais klimats, kam raksturīgas ļoti augstas gaisa temperatūras pat ziemā. Taču naktīs tuksneša gaisa temperatūra mēdz pietuvoties nullei! Kas attiecas uz nokrišņiem, tad Atlasa kalnos tie ir novērojami visai bieži, taču, jo tālāk iekšzemē, jo vidējais nokrišņu daudzums kļūst mazāks.

Robežvalstis: Alžīrija robežojas ar Tunisiju ziemeļaustrumos, ar Lībiju austrumos, Ar Nigēru dienvidaustrumos, ar Mali un Mauritāniju dienvidrietumos, Rietumsahāru rietumos, Maroku ziemeļrietumos un Vidusjūru ziemeļos.

Administratīvais iedalījums: Alžīrija iedalās 48 provincēs, 553 rajonos un 1541 pašvaldībā. Lielākās valsts pilsētas ir galvaspilsēta Alžīra, kā arī Oran, Constantine un Annaba.

Etniskais sastāvs: 97% iedzīvotāju pieder berberiem un ir sunnīti. Jāpiebilst, ka šie cilvēki ir islāmticīgie, taču netiek klasificēti kā arābi. Niecīgo skaitu minoritāšu sastāda eiropieši.
Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bangkoka, Taizemes valsts galvaspilsēta, nozīmē „savvaļas plūmju ciems”

Pasākumi

Dāņu supergrupas albumā iekļauta Mārtiņa Freimaņa dziesma

Slavenākā dāņu poproka grupa “Michael Learns To Rock” šodien publicē savu jauno studijas albumu “Eternity”, un tajā ir iekļauta arī Mārtiņa Freimaņa sarakstītā dziesma “The...