Tadžikistānas vēsture

Mūsdienu Tadžikistānas teritorija ir apdzīvota jau kopš 4. gadu tūkstoša pirms mūsu ēras. Dažādos laikos tā ir atradusies dažādu impēriju sastāvā (visilgāk - Persijas impērijā).

Senākajos laikos Tadžikistānas teritorija ietilpa divu senu karaļvalstu (Kamboja un Parama Kamboja) sastāvā. 4. gadsimtā pirms mūsu ēras tās abas nonāca Buhāras impērijas sastāvā.

7. gadsimtā arābi reģionā ieveda islāmu, kas strauji izplatījās. Tad reģionā ienāca Persijas impērijas karaspēks un šajā laikā tadžiki piedzīvoja lielu uzplaukumu. Tam sekoja mongoļu iebrukums.

19. gadsimtā Krievijas impērija sāka izplesties Centrālajā Āzijā un arī Tadžikistānas teritorija nokļuva tās interešu lokā.

Kad 1917. gadā Krievijā pie varas nāca boļševiki, tadžiki sacēlās, taču boļševiku armija nežēlīgi to apspieda, dedzinot mošejas no nogalinot nemierniekus.

1929. gadā tika nodibināta Tadžiku Padomju Sociālistiskā Republika.

1991. gadā PSRS sabruka un Tadžikistāna pasludināja neatkarību.
Translate

Šodien

2019. gada 21. oktobrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Divi no septiņiem pasaules brīnumiem atrodas Anatolijā, Turcijā: Artemis templis Ephesus un Halicarnassus mauzolejs Bodrum

Pasākumi

VĀCU DŽEZS Gētes institūtā Rīgā

Izstāde aptver gan šī mūzikas žanra vēsturi, gan arī aktuālās tendences, stāsta par klubiem un festivāliem, skaņu ierakstu kompānijām un radio lomu, iepazīstina ar atsevišķām...