Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Taivānas province (ietilpst Ķīnas sastāvā)

Galvaspilsēta: Taipeja

Naudas vienība: Ķīnas juaņa (CNY)

Iedzīvotāju skaits: 23 000

Platība: 35 800 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Taivānas sala atrodas 120 kilometrus no Ķīnas dienvidaustrumu piekrastes. Ziemeļos to apskalo Austrumķīnas jūra, austrumos – Filipīnu jūra, dienvidos - Luzon šaurums, bet dienvidrietumos – Dienvidķīnas jūra.

Ģeogrāfiski salu var iedalīt divos reģionos – 2/3 tās aizņem kalni (kopā 5 lielas grēdas), bet pārējo daļu veido līdzenumi, kuros mājo lielākā daļa populācijas. Taivānas augstākais punkts ir Yu Shan (3952m), turklāt salā ir vēl 5 virsotnes, kas augstākas par 3500m.

Dēļ ģeogrāfiskās atrašanās vietas Taivāna atrodas seismisko aktivitāšu zonā.

Klimats: Taivānai raksturīgs tropiskais jūras klimats. Salas ziemeļos raksturīga izteikta lietus sezona, kas ilgst no janvāra līdz marta beigām. No jūnija līdz septembrim visā salā valda karsta vasara, savukārt laika apstākļu ziņā vispatīkamākais periods ir no oktobra līdz decembrim. Taivānu bieži piemeklē taifūni un zemestrīces.

Administratīvais iedalījums: Taivāna iedalās 18 apgabalos, 5 pašvaldībās un 2 speciālajās pašvaldībās.

Etniskais sastāvs: 98% salas iedzīvotāju ir ķīnieši, no kuriem 86% ir pinyin jeb iedzimtie taivānieši. Pārējos 2% veido dažādas ķīniešu – taivāniešu iedzimtās ciltis.
Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vjetnamas valūta sastāv tikai no papīra naudas, bez monētām

Pasākumi

„Mumiy Troll” uzsāks tūri, uzstājoties īstos ASV roka klubos

Sestdien, 14. februārī grupas „Mumiy Troll” LV koncerts. Uzsākta biļešu pārdošana 108. sektorā sākot no 25 latiem, kas ir vistuvākais sektors pretī skatuvei. Tieši tur varēs baudīt...