Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Taivānas province (ietilpst Ķīnas sastāvā)

Galvaspilsēta: Taipeja

Naudas vienība: Ķīnas juaņa (CNY)

Iedzīvotāju skaits: 23 000

Platība: 35 800 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Taivānas sala atrodas 120 kilometrus no Ķīnas dienvidaustrumu piekrastes. Ziemeļos to apskalo Austrumķīnas jūra, austrumos – Filipīnu jūra, dienvidos - Luzon šaurums, bet dienvidrietumos – Dienvidķīnas jūra.

Ģeogrāfiski salu var iedalīt divos reģionos – 2/3 tās aizņem kalni (kopā 5 lielas grēdas), bet pārējo daļu veido līdzenumi, kuros mājo lielākā daļa populācijas. Taivānas augstākais punkts ir Yu Shan (3952m), turklāt salā ir vēl 5 virsotnes, kas augstākas par 3500m.

Dēļ ģeogrāfiskās atrašanās vietas Taivāna atrodas seismisko aktivitāšu zonā.

Klimats: Taivānai raksturīgs tropiskais jūras klimats. Salas ziemeļos raksturīga izteikta lietus sezona, kas ilgst no janvāra līdz marta beigām. No jūnija līdz septembrim visā salā valda karsta vasara, savukārt laika apstākļu ziņā vispatīkamākais periods ir no oktobra līdz decembrim. Taivānu bieži piemeklē taifūni un zemestrīces.

Administratīvais iedalījums: Taivāna iedalās 18 apgabalos, 5 pašvaldībās un 2 speciālajās pašvaldībās.

Etniskais sastāvs: 98% salas iedzīvotāju ir ķīnieši, no kuriem 86% ir pinyin jeb iedzimtie taivānieši. Pārējos 2% veido dažādas ķīniešu – taivāniešu iedzimtās ciltis.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Mūsdienu pasaulē tiek runāts aptuveni 5000 valodās (precīzu skaitu nav iespējams noteikt, jo pat lingvisti ne vienmēr ir vienisprātis par to, vai kādas valodas ir dažādas vai arī viena ir otras dialekts). Aptuveni 4% no tām runā 96% pasaules iedzīvotāju

Pasākumi

Iznācis Queen + Paul Rodgers albums

Pagājušajā nedēļā ne tikai Rīgā aizvadīts Queen + Paul Rodgers koncerts, bet veikalos nonācis arī grupas jaunais albums The Cosmos Rocks. Tas ir šīs mūziķu formācijas pirmais studijas...