Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Šrilankas Demokrātiski Sociālistiskā Republika

Galvaspilsēta: Kolombo

Naudas vienība: Šrilankas rūpija (LKR)

Iedzīvotāju skaits: 19 668 000

Platība: 65 600 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Šrilankas sala atrodas Indijas okeānā uz dienvidrietumiem no Bengālijas līča un uz dienvidaustrumiem no Arābijas jūras.

Ģeogrāfiskajā ziņā Šrilanku iedala 3 reģionos – centrālajā augstienē, līdzenumos un piekrastes zonā. Dienvidu – centrālā salas daļa ir centrālā augstiene, kurā atrodami lielākie valsts kalni (augstākais no tiem ir Pidurutalagala - 2524m).

Lielāko daļu salas reljefa veido līdzenumi ar vidējo augstumu 70m virs jūras līmeņa. Dienvidrietumos šie līdzenumi pakāpeniski saplūst ar centrālo augstieni. Piekrastes zona ap visu salu pārsvarā ietver plašas smilšu pludmales.

Klimats: Šrilankas Z-daļa atrodas subekvatoriālajā, bet D-daļa ekvatoriālajā klimata joslā. Tā ir tipiska tropu valsts ar noteiktu lietus un sauso periodu. Musonu ietekmē no maija līdz augustam lietus sezona ir valsts dienvidos, rietumos un centrālajā daļā, savukārt no oktobra līdz janvārim lietus sezona ir valsts ziemeļu un austrumu daļā.

Vidējā gaisa temperatūra jūlijā ir + 35°C, bet janvārī + 22°C. Piekrastes rajonos vienmēr ir siltāks nekā centrālajā daļā un kalnu rajonos.

Administratīvais iedalījums: Šrilanka iedalās 9 provincēs un 25 rajonos. Šrilankas provinces – Centrālā province, Ziemeļu centrālā province, Ziemeļu province, Austrumu province, Ziemeļrietumu province, Dienvidu province, Uva, Sabaragamuwa un Rietumu province.

Etniskais sastāvs: Lielākā etniskā salas grupa ir singali (81%), kam seko tamili (10%) un citas minoritātes. Apmēram 10% iedzīvotāju ir mauri jeb arābu pēcteči.
Translate

Šodien

2019. gada 13. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Honkongā ir vairāk Rolls Royce automašīnu kā citur pasaulē

Pasākumi

Jelgavnieki ar nepacietību gaida 11. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu

Jelgavas Pilsētas Dome un pašvaldības aģentūra „Kultūra” jau vienpadsmito reizi organizē Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, kas notiks 2009. gadā no 9. līdz 15. februārim,...