Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Mjanmas Savienība

Galvaspilsēta: Najpidava

Naudas vienība: Mjanmas kjats (K)

Iedzīvotāju skaits: 55 400 000

Platība: 676 000 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Mjanma teritorijas ziņā ir mazliet lielāka par Franciju. Tās dienvidi dabas ziņā līdzinās Malaizijai, dienvidrietumos no Yangon ir plaša upju deltas mitrāju teritorija, bet vidu veido plaši līdzenumi, kuros pārsvarā notiek rīsa audzēšana.

Ziemeļos valsts piekļaujas Himalaju priekškalnēm. Te, uz robežas ar Tibetu, atrodas dienvidaustrumu Āzijas augstākā virsotne – 5889 metrus augstā Khakabo Razi.

Mjanmā ārpus rīsu lauku dominētās valsts vidienes var atrast gan mitrās mangrovju audzes, gan tropiskos džungļus, gan klinšainus kalnus. Mjanmas mežus vienkāršoti var sadalīt divās daļās. Lietus mežos izteikta sausās sezona ja arī ir, tad ir īsāka par trīs mēnešiem. Savukārt musonu meži katru gadu piedzīvo 3-4 mēnešus garu sausuma periodu. Musonu mežos sausajā periodā koki mēdz nomest lapas. Lietus meži ir zaļi visu cauru gadu.

Vietās, kur augstums virs jūras līmeņa pārsniedz 2000 metrus sākas skuju koku meži, kas lielākā augstumā pārtop par Alpu tipa krūmājiem. Mjanmas mežos aug 75 procenti no visas pasaules tīkkoka rezervēm, kas pateicoties savai blīvajai un izturīgajai koksnei tiek uzskatīts par vienu no pasaules vērtīgākajām koku sugām.

Klimats: Valstij raksturīgi ir trīs gadalaiki. Lietus galvenokārt līst no maija vidus līdz oktobrim. No novembra līdz februārim ir salīdzinoši vēsāks, savukārt no marta līdz maijam ir karstā sezona. Ceļojumam uz Mjanmu vispiemērotākais būtu laiks no novembra līdz februārim. Aprīlis ir viskarstākais, kad Yangon temperatūra var sasniegt 40 grādus, bet Bagon un Mandalay pat vēl mazliet vairāk. Dienvidrietumu musonu vējš sāk pūst kaut kad starp maija vidu un jūnija vidu. Tas atnes salīdzinoši vēsāku laiku un lietu. Gada visslapjākais periods ir no jūlija līdz septembrim.

Lietus sezona mazāk ietekmē valsts vidieni (līst vidēji katru trešo dienu), taču ir ļoti izjūtama Yangon, kur smalks lietus un nomākušās debesis šajā gada laikā ir praktiski katru dienu.

Robežvalstis: Mjanma robežojas ar Ķīnu ziemeļaustrumos, Laosu austrumos, Taizemi dienvidaustrumos, Bangladešu rietumos un Indiju ziemeļrietumos.

Administratīvais iedalījums: Mjanma iedalās 7 pavalstīs (Chin, Kachin, Kayin, Kayah, Mon, Rakhine, Shan) un 7 reģionos (Ayeyarwady, Bago, Magway, Mandalay, Saigang, Taninthyari un Yangon).

Etniskais sastāvs: Mjanmas reģionos pamatā dzīvo pamattautība – bamari, kuri sastāda 68 procentus no valsts iedzīvotājiem. Bet pavalstīs vairākumā ir Mjanmas mazo tautu iedzīvotāji. Pavisam Mjanmā, starp tās 50 miljoniem iedzīvotāju, dzīvo ap 135 izteikti atšķirīgas etniskas grupas.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Nīderlande ir zemākā valsts pasaulē. Ir aprēķināts, ka 40 procenti tās zemes atrodas zem jūras līmeņa

Pasākumi

Jauni talanti muzikālajā krodziņā Čau Rasma

Karstajam laikam iesākoties – restorāns, muzikālais krodziņš Čau, Rasma  aicina neaizmirst vecās tradīcijas  – baudot vakariņas dzīvās mūzikas pavadījumā!

Jau jūnijā...