Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Timor-Leste Demokrātiskā Republika

Galvaspilsēta: Dili

Naudas vienība: ASV dolārs (USD)

Iedzīvotāju skaits: 1 115 000

Platība: 15 400 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Austrumtimora atrodas Dienvidaustrumu Āzijā. Austrumtimora atrodas uz Timoras salas Malajas arhipelāga, aizņemot salas austrumu daļu, pāris piekrastes salu grupas un nelielu eksklāvu salas ziemeļrietumos.

Pārējā salas daļa jeb Rietumtimora pieder Indonēzijai. Augstākais valsts punkts ir Ramelau kalns (2963m). Kopumā valsts reģions ir raksturojams kā kalnains.

Klimats: Austrumtimorā valda tropiskais klimats, līdz ar to laiks šeit ir karsts un mitrs un reģionam raksturīgi divi gadalaiki – sausais un mitrais.

Galvaspilsēta (vienlaikus lielākā pilsēta un galvenā osta) ir Dili, savukārt otra lielākā valsts pilsēta ir Baucau.

Tālākais valsts austrumu rajons aizņem Paitchau kalnu grēdu un Iralaro reģionu, kur atrodas pēdējais mitrais tropu mežs visā reģionā, kurā mājo daudzas ļoti retas dzīvnieku un augu sugas. Šobrīd notiek aktīvas pārrunas, lai reģionam piešķirtu aizsargājamās teritorijas statusu.

Robežvalstis: Rietumos Austrumtimora robežojas ar Indonēziju, savukārt no pārējām pusēm valsti ieskauj jūra.

Administratīvais iedalījums: Austrumtimora iedalās 13 administratīvajos rajonos – Lautem, Baucau, Viqueque, Manatuto, Dili, Aileu, Manufahi, Liquica, Ermera, Ainaro, Bobonaro, Cova –Lima un Oecussi-Ambeno.
Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Zemes okeāni kalpo vairākām funkcijām, īpaši ietekmējot laika apstākļus un temperatūru. Tie ierobežo temperatūru, absorbējot ienākošo saules radiāciju. Vienmēr plūstošās okeāna straumes sadala šo siltumenerģiju pa visu pasauli. Tas uzsilda sauszemi ziemas laikā un atvēsina vasarā

Pasākumi

Starptautiskais mākslu sinerģijas festivāls „i-deja” aicina ikvienu ieskatīties dejas un teātra daudzveidīgajā pasaulē

Vai ir robežas starp dažādām mākslu disciplīnām? Kas ir improvizācija? Kas notiek ar izpildītāju izrādes tapšanas laikā un uz skatuves? Kā un kur top izrāde? Galvā? Telpā? Visumā?...