Kas jāapskata Velsā

Caernarfon pils: Celta laika posmā no 1283. līdz 1301. gadam, šī bija galvenā karaļa Edvarda I rezidence. Daudzstūrainie pils toņi un oriģinālie mūrējumi tika celti, iedvesmojoties no Konstantinopoles 5. gadsimta mūriem. Pils bija tikpat kā neieņemama – 1404. gadā 20 vīri izturēja ilgu aplenkumu, savukārt 17. gadsimta pilsoņu kara laikā to nesekmīgi mēģināja ieņemt 3 reizes. Vēstures laikos pils torņi tika izrotāti ar vitrāžām, no kuriem labākais paraugs ir

Eagle tornis: Queens tornī atrodas muzejs, kas atspoguļo Velsas militāro vēsturi.

Velna tilts: Zaļajās Rhiedol ielejas rietumu nogāzēs saplūst Mynach un Rhiedol upes, veidojot šauru aizu. Tajā izveidojies Rhiedol ūdenskritums. Velna tilts patiesībā ir triju tiltu krustpunkts, no kura var noraudzīties visā krāšņumā zem kājām. Zemāko tiltu uzcēla 12. gadsimtā, vidējo - 1753. gadā, bet augstākais ir celts salīdzinoši nesen.

Millennum stadions: Celts, lai uzņemtu 1999. pasaules kausa finālturnīru regbijā, Millennium stadions izskatās pēc kosmosa kuģa, kas nolaidies pilsētas centrā. Sporta faniem ir iespēja doties VIP ekskursijā, ejot pa gājēju tuneli un mēģinot iedomāties ovācijas, kas pavada spēlētājus, uznākot laukumā.

St. Govan kapela: Šī piekrastes klintīs izveidotā kapela datējama ar 5. vai 6. gadsimtu. Papildus skaistajam dievnamam jūs varat aplūkot arī interesantos piekrastes klinšu veidojumus.

Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Turcijā 16. un 17. gadsimtā, katram, ko pieķēra dzerot kafiju, tika piespriests nāves sods

Pasākumi

Izdots grupas Vaidava labāko dziesmu albums!

No šodienas mūzikas ierakstu veikalos un Mp3 mūzikas portālā Doremi.lv ir pieejams leģendārās latviešu astoņdesmito gadu pop roka grupas Vaidava labāko dziesmu albums “Tu būsi vēl”....