Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Ukrainas Republika

Galvaspilsēta: Kijeva

Naudas vienība: Ukrainas grivna (UAH)

Iedzīvotāju skaits: 46 372 700

Platība: 603 628 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Ukraina ir 44. lielākā pasaules valsts un otra lielākā Eiropā. Valsts reljefu pārsvarā veido auglīgi līdzenumi un plakankalnes, ko šķērso upes (Dņepra, Doņecka, Dņestra un Buh, kas ietek Melnajā jūrā, kā arī Azovas jūrā).

Vienīgie Ukrainas kalni ir Karpati rietumos, kuru augstākais punkts ir Hoverla. Kalni ir arī Krimas pussala, kas atrodas valsts pašā dienvidu piekrastē.

Ukrainā ir daudz derīgo izrakteņu, piemēram, dzelzs rūda, ogles, dabas gāze, nafta u.c.

Klimats: Ukraina atrodas mērenajā klimata joslā. Ziemeļaustrumu daļa ir vēsāka – to ietekmē ziemeļvēja brāzmas no Sibīrijas, tai pašā laikā rietumdaļa ir siltāka Vidusjūras vēju ietekmē. Karstākais mēnesis ir jūlijs, tad vidējā gaisa temperatūra ir 23oC, bet janvārī vidējā gaisa temperatūra ir ap 0oC un zemāk. Lietainākie mēneši ir jūnijs un jūlijs.
Kā uzskata vairāki zinātnieki, Ukrainas pilsēta Rakhiv ir Eiropas ģeogrāfiskais centrs. Tiesa, šis fakts ir diskutabls.

Robežvalstis: Ukraina robežojas ar Krieviju austrumos, ar Baltkrieviju ziemeļos, Poliju, Slovākiju un Ungāriju rietumos, un ar Rumāniju un Moldovu dienvidrietumos. Dienvidos valsti apskalo Melnā un Azovas jūra.

Administratīvais iedalījums: Ukraina iedalās 24 apgabalos un 1 autonomajā republikā, kā arī 2 speciālajās zonās. Ukrainas apgabali – Cherkasy, Chenihiv, Chernivtsi, Dnipropetrovsk, Donetsk, Ivano – Frankivsk, Kharkiv, Kherson, Khmelnytskyi, Kijeva, Kirovohrad, Luhansk, Lviv, Mykolaiv, Odesa, Poltava, Rivne, Sumy, Ternopil, Vinnytsia, Volyn, Zakarpattia, Zaporizhia, Zhytomyr. Autonomā republika ir Krima.

Etniskais sastāvs: 77.8% valsts iedzīvotāju ir ukraiņi, 17.3%– krievi, 0.6% - baltkrievi, 0.5% - moldāvi u.t.t. Ukrainā var runāt par demogrāfisko krīzi, ko izraisa zemā dzimstība un augstā mirstība.
Translate

Šodien

2019. gada 24. februārī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Izsaki viedokli

Vai Tu vēlies, lai sadaļa "Iegūsti ideālu figūru" tiktu atstāta arī pēc konkursa beigām?

Interesanti fakti

Roma atrodas tuvāk Tunisai, nekā Bernei, Vīnei vai Belgradai. Pirms Dienvidslāvijas sabrukšanas, Tunisa bija vistuvākā nacionālā galvaspilsēta Romai

Pasākumi

„Bedwetters” klubā Depo

Piektdien, 31. jūlijā Vecrīgas klubā „Depo” 10. viesošanos Latvijās atzīmēs  igauņu grupa „Bedwetters”, koncertā uzstāsies arī pašmāju grupa „Pent-in dreams”.

Ieeja uz...