Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Serbijas Republika

Galvaspilsēta: Belgrada

Naudas vienība: Serbijas dinārs (RSD)

Iedzīvotāju skaits: 8 023 550

Platība: 88 361 kvadrātkilometrs

Ģeogrāfija: Serbija ir Eiropas valsts, kas atrodas Balkānu pussalā. Tā atrodas krustcelēs starp Centrālo, Dienvidu un Austrumeiropu.

Caur valsti plūst lielā Donavas upe, kas veido robežu ar Horvātiju un Rumāniju. Vēl viena liela Serbijas upe ir Sava, kas plūst cauri Vojvodina provincei un ietek Donavā Belgradas centrā. Lielākās 5 Serbijas upes ir kuģojamas, savienojot valsti ar Ziemeļeiropu un Rietumeiropu pa ūdensceļu Reina - Maina - Donava - Ziemeļjūra.

Valsts austrumos atrodas Karpatu kalni, kas stiepjas cauri visai Centrālajai Eiropai. Augstākais valsts punkts ir Midžor kalns (2156m). Serbijas dienvidaustrumos Balkāni satiekas ar Rhodope kalniem, savienojot valsti ar Grieķiju. Apmēram 27% valsts teritorijas klāj meži.

Klimats: Serbijas klimats dažādos reģionos ir mazliet atšķirīgs – ziemeļos valda kontinentālais klimats ar aukstām ziemām un karstām, mitrām vasarām, savukārt dienvidiem vairāk raksturīgs ir Adrijas jūras klimats ar karstām, sausām vasarām un relatīvi vēsām ziemām.

Serbijā ir pieci ievērojami nacionālie parki – Fruška Gora, Kopaonik, Tara, Derdap un Šar kalnu parks.

Robežvalstis: Serbija robežojas ar Ungāriju ziemeļos, ar Rumāniju un Bulgāriju austrumos, ar Maķedoniju un Albāniju dienvidos, ar Horvātiju, Bosniju un Hercegovinu un Melnkalni rietumos.

Administratīvais iedalījums: Serbija iedalās 24 rajonos un Belgradas pilsētā. Serbijai ir 2 autonomas provinces: Vojvodina un Kosova, kas gan ir pasludinājusi neatkarību, taču Belgrada to neatzīst.

Etniskais sastāvs: Belgradu pārsvarā apdzīvo serbi (82.9%), kam seko minoritātes (ungāri – 3.91%; bosnieši – 1.82%; čigāni – 1.44%; dienvidslāvi 1.08%). Šeit nav ņemta vērā autonomās provinces Kosovas populācija, kurā 90% ir albāņi un 8% - serbi.
Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Vējdzirnavu dzirnavas vienmēr griežas pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Vienīgais izņēmums ir vējdzirnavas Īrijā