Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Sanmarīno Republika

Galvaspilsēta: Sanmarīno

Valūta: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits: 29 615

Platība: 61 kvadrātkilometrs

Ģeogrāfija: Sanmarīno atrodas Eiropas dienvidos un veido anklāvu Itālijas teritorijā. Tā ir mazākā neatkarīgā valsts Eiropā aiz Vatikāna un Monako.

Valsts atrodas Apenīnu kalnos. Sanmarīno valda Vidusjūras klimats ar vēsām ziemām un siltām, saulainām vasarām. Sanmarīno ainavā dominē kalni un tikai 17% no tās teritorijas var izmantot lauksaimniecībā. Cauri mazajai valstiņai plūst arī vairākas upes, no tām zināmākās ir Ausa, Marano un Sanmarīno.

Robežvalstis: Sanmarīno ir anklāvs Itālijas teritorijā un tās robeža ar Itāliju visapkārt ir 39 kilometrus gara.

Administratīvais iedalījums: Sanmarīno iedalās 9 apgabalos jeb castelli (castelli - pils kalns) ar pilsētu centriem. Šie apgabali ir Sanmarīno pilsēta, Acquaviva, Borgo Maggiore, Chiesanuova, Domagnano, Faetano, Fiorentino, Montegiadrino, Serravalle. Lielākā Sanmarīno pilsēta ir Dogana.

Etniskais sastāvs: Sanmarīno populāciju veido sanmarīnieši un itāļi. Galvenie ekonomikas stūrakmeņi ir aitkopība un akmeņlauztuves. Vidējais dzīves ilgums - 81 gads. Valdošā reliģija - katolicisms.
Translate

Šodien

2019. gada 21. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

ASV 1/3 zemes klāj meži

Pasākumi

12. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

12. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls norisināsies no š.g. 19. augusta līdz 3. septembrim. Jau tradicionāli Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” saviem klausītājiem ir...