Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Monako Hercogiste

Galvaspilsēta: Monako

Valūta: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits: 32 671

Platība: 1.95 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Ar kopēju platību 1.95 kvadrātkilometri, 4.4 kilometrus garo zemes robežu un 4.1km garo piekrastes robežu Monako ir otra mazākā neatkarīgā valsts pasaulē pēc Vatikāna.

Tā atrodas Vidusjūras piekrastē. Valsts augstākais punkts ir Agel kalna nogāze (163m), lai arī paša kalna 1109m augstā virsotne atrodas Francijā.

Kopumā visu hercogisti var raksturot kā pilsētvalsti, kas lepojas ar skaisto, kalnaino un vietām klinšaino ainavu, kā arī saulaino Vidusjūras klimatu ar maigajām, mitrajām ziemām un karstajām, sausajām vasarām.

Klimats: Vidējā gaisa temperatūra janvārī un februārī ir 8 grādi pēc Celsija, bet jūlijā un augustā - 26 grādi.

Robežvalstis: Monako no trim pusēm ieskauj Francija, bet pārējo teritorijas daļu apskalo Vidusjūras ūdeņi.

Administratīvais iedalījums: Monako iedalās 4 daļās: Monaco-Ville (vecpilsēta), La Condamine (zona ap ostu), Monte Carlo (galvenā dzīvojamā un atpūtas zona) un Fontveille - nesen izveidota zona, kas "atņemta” jūrai.

Etniskais sastāvs: Pretēji daudzu citu ES valstu situācijai, Monako iedzīvotāju skaitam ir tendence pieaugt. Par valsts pamatiedzīvotājiem dēvē monegaskus (16%), kas gan ir minoritāte paši savā valstī, jo 47% no kopējā iedzīvotāju skaita veido francūži, bet vēl 16 - itāļi. Monako oficiālā valoda ir franču, taču izplatītas ir arī angļu, itāļu un monegasku valodas.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

San Marino ir pasaulē mazākā republika (38km2) un, iespējams, vecākā valsts Eiropā, kas dibināta 4.gadsimtā

Pasākumi

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs iekārtojis restaurācijas darbnīcu

Muzeju nedēļas ietvaros Cēsu Vēstures un mākslas muzeja darbinieki priecājas par ilgi gaidītu notikumu – no jauna iekārtotajā muzeja restaurācijas darbnīcā pirmo reizi muzeja vēsturē...