Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Maltas Republika

Galvaspilsēta: Valeta

Naudas vienība: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits: 402 000

Platība: 316 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Malta ir arhipelāgs Vidusjūras centrālajā daļā, apmēram 93 kilometrus uz dienvidiem no Itālijai piederošās Sicīlijas, uz austrumiem no Tunisijas un uz ziemeļiem no Āfrikas valsts Lībijas. Apdzīvotas ir tikai trīs lielākās salas – Maltas sala, Gozo sala un Comino sala.

Daudzie līči salu piekrastēs ir radījuši labus apstākļus ostu izveidošanai. Vietējo reljefu pārsvarā veido zemi pakalni un uz terasēm veidojušies lauki.

Augstākais valsts punkts ir Ta Dmejrek (253m). Maltā nav lielu pastāvīgu upju vai ezeru, jo tie periodiski veidojas lietus periodos, taču vairākas saldūdens ūdenstilpnes, protams, ir atrodamas.

Klimats: Arhipelāgam raksturīgs Vidusjūras klimats ar maigām, lietainām ziemām un karstām, sausām vasarām. Līdz ar to šeit pamatā valda divi gadalaiki, kas sekmē tūristu pieplūdumu. Karstajos vasaras mēnešos Malta saskaras ar dzeramā ūdens trūkuma problēmu, tāpēc tas tiek ņemts no pazemes avotiem.

Administratīvais iedalījums: Kopš 1993. gada Malta iedalās 68 municipalitātēs, kas ir valsts administratīvā iedalījuma vienības. Statistiski arhipelāgs iedalās 3 reģionos, taču šim dalījuma ir vienīgi statistiska nozīme.

Etniskais sastāvs: Maltieši ir cēlušies no senajiem feniķiešiem un kartāgiešiem. Maltieši veido 97% no kopējā valsts iedzīvotāju skaita. Lielākā arhipelāga minoritāte ir briti. Līdzīgi kā visa ES, arī Malta saskaras ar iedzīvotāju novecošanas problēmu.
Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Japāna sastāv no 3900 salām

Pasākumi

Gada vismīļākā un romantiskākā diena – Valentīndiena – ir klāt!

Visu Mīlētāju jeb Svētā Valentīndiena ir klāt. Tā ir diena, kad cilvēki viens otram teic mīļus vārdus, dāvina ziedus, dāvaniņas, apsveikuma kartiņas un cenšas būt bezgala mīļi....