Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Gibraltāra britu aizjūras teritorija

Galvaspilsēta: Gibraltārs

Naudas vienība: Gibraltāra mārciņa (GIP)

Iedzīvotāju skaits: 28 875 (207. vieta pasaulē)

Platība: 6.8 kvadrātkilometri (229. vieta pasaulē)

Ģeogrāfija: Gibraltārs ir neliela, britiem piederoša valstiņa Eiropas dienvidos, Ibērijas pussalā. Tās reljefā dominē kalni, kuru lielākā rota ir Lielā Klints - kaļķakmens klinšu masīvs 426 metru augstumā. Cauri tai ved vairāki tuneļi, no kuriem lielākā daļa tiek izmantoti militāriem mērķiem un publikai nav atvērti. Gibraltārs ir viena no blīvāk apdzīvotajām teritorijām pasaulē ar 4303 iedzīvotājiem uz vienu kvadrātkilometru.

Tā kā Gibraltāram nav nozīmīgu dabas resursu un tikai daži saldūdens avoti, līdz pat nesenai pagātnei valsts izmantoja betona vai dabīgus klinšu ūdens sateces laukumus, lai iegūtu ūdeni. Dzeramo ūdeni iegūst arī divās jūras ūdens atsālīšanas rūpnīcās.

Robežvalstis: Ziemeļos Gibraltārs robežojas ar Spāniju.

Administratīvais iedalījums: Gibraltāram nav administratīva iedalījuma, taču parasti to iedala 7 galvenajās apdzīvotajās zonās. Tās ir: Austrumu puse, Ziemeļu rajons, Reklamācijas zonas, Smilšu karjeri, Dienvidu rajons, Pilsētas zona, Augšpilsēta.

Etniskais sastāvs: Gibraltārieši ir daudzu eiropiešu imigrantu sajaukuma rezultātā radusies tauta. Viņi ir ekonomisko migrantu, kas nāca no Eiropas 1704. gadā, kad prom devās lielākā daļa spāņu. Eiropiešu (itāļu, maltiešu, portugāļu) ienācēji sajaucās ar spāņiem, izveidojot vietējo tautu. Mūsdienās šeit bez gibraltāriešiem dzīvo arī briti, spāņi un pavisam nedaudzi citu tautu pārstāvji.
Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Singapūra ir lielākā valsts bez nevienas zemnieku saimniecības (~650 km2). Arī trīs pasaulē mazākajās valstīs (Vatikānā, Monako un Nauru) nav nevienas zemnieku saimniecības

Pasākumi

Ziemassvētku ticējumi

Ir milzum daudz dažādu tradīciju un ticējumu. Esam apkopojuši dažus no tiem. Varbūt kāds no tiem arī piepildās....