Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Vācijas Federatīvā Republika

Galvaspilsēta: Berlīne

Naudas vienība: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits: 82 600 000

Platība: 356 854 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Vācija ir plaša un dažāda valsts. Tās reljefu veido gan Alpu kalni (augstākais punkts - Zugspitze (2962m) gan Ziemeļjūras un Baltijas jūras piejūras zemiienes. Centrālajā Vācijā ir plaši mežu masīvi, savukārt visā teritorijā plūst vairākas milzīgas upes (Reina, Donava, Elba).

Klimats: Vācijā dominē mērens klimats ar izteiktiem mitriem rietumu vējiem. Klimatu nosaka Ziemeļatlantijas straume, kas ir Golfa straumes ziemeļu atzars. Ziemeļu un ziemeļrietumu daļā klimatam raksturīgas okeāna tuvuma ietekmes iezīmes, kā rezultātā ziemas tur ir maigas, bet vasaras - relatīvi vēsas (tiesa, +30 grādi pēc Celsijas nav retums). Austrumos savukārt ziemas mēdz būt aukstas, vasaras – karstas, un tiek reģistrēti ilgi sausuma periodi. Centrālajos un dienvidu reģionos vasaras ir karstas, bet ziemas – vidēji aukstas. Vācija ir lielpilsētu zeme, jo liela daļa tās metropoļu ir starp lielākajām Eiropas pilsētām (Berlīne, Minhene, Diseldorfa, Ķelne).

Robežvalstis: Vācija robežojas ar Dāniju ziemeļos, ar Poliju un Čehiju austrumos, Austriju un Šveici ziemeļos, Franciju un Luksemburgu dienvidrietumos, kā arī Beļģiju un Nīderlandi ziemeļrietumos.

Administratīvais iedalījums: Vācija iedalās 16 pavalstīs, kas tālāk iedalās 439 rajonos. Vācijas pavalstis – Baden-Wurttemberg (galvaspilsēta Štutgarte), Bavārija (galvaspilsēta Minhene), Berlīne (galvaspilsēta Berlīne), Brandenburg (galvaspilsēta Potsdam), Brēmene (galvaspilsēta Brēmene), Hamburga (galvaspilsēta Hamburga), Hesse (galvaspilsēta Wiesbaden), Mecklenburg – Vorpommern (galvaspilsēta Schwerin), Lejassaksija (galvaspilsēta Hanover), Nord Rhine – Westphalia (galvaspilsēta Diseldorfa), Rhineland – Palatinate (galvaspilsēta Mainz), Saarland (galvaspilsēta Saarbrucken), Saksija (galvaspilsēta Dresden), Saxony - Anhalt (galvaspilsēta Madgeburg), Schleswig – Holstein (galvaspilsēta Kiel) un Thuringia (galvaspilsēta Erfurt).

Etniskais sastāvs: Ar 82 miljoniem iedzīvotāju Vācija ir Eiropas apdzīvotākā valsts. Taču dzimstības rādītāji šeit ir vieni no zemākajiem pasaulē. Apdzīvotākās Vācijas pilsētas ir Berlīne, Hamburga, Minhene, Ķelne, Frankfurte un Štutgarte.

2004. gadā Vācijā bija reģistrēti apmēram 7 miljoni ārzemnieku un 19% valsts iedzīvotāju bija ārzemnieki vai ārzemnieku pēcteči. Lielākā iebraucēju grupa (2.3 miljoni) ir turki, savukārt pārējie pārsvarā nāk no Itālijas, Serbijas un Polijas. Ar 12% Vācijā ir viens no augstākajiem imigrantu līmeņiem pasaulē.
Translate

Šodien

2019. gada 18. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dziļi jūrā cunami viļņu augstums ir tikai aptuveni 1m. Cunami bieži vien ir knapi saredzami dziļā jūrā, kas padara cunami noteikšanu dziļā jūrā ļoti sarežģītu

Pasākumi

Dāņu supergrupas albumā iekļauta Mārtiņa Freimaņa dziesma

Slavenākā dāņu poproka grupa “Michael Learns To Rock” šodien publicē savu jauno studijas albumu “Eternity”, un tajā ir iekļauta arī Mārtiņa Freimaņa sarakstītā dziesma “The...