Gruzijas vēsture

Mūsdienu Gruzijas teritorija apdzīvota ir bijusi jau kopš Akmens laikmeta. Pirmās gruzīnu ciltis rakstītajos avotos minētas 12. gadsimtā pirms mūsu ēras, savukārt 4. gadsimtā pirms Kristus tika nodibināta Gruzijas karaliste. 337. gadā valstī par valdošo reliģiju kļuva kristietība, līdz ar to sekmēdama kultūras uzplaukumu, ko dēvē par agrīno Gruzijas renesansi.

13. gadsimtā valstī iebruka mongoļi, savukārt pēc tam šeit iebruka arī persieši un turki – šo invāziju rezultātā Gruzija sadalījās vairākās mazās valstiņās. Noslēgdami līgumu ar krieviem, gruzīni cerēja sevi pasargāt no turkiem, taču tas neizdevās un iebrukumu atkārtojās. 1801. gadā Krievija pilnībā okupēja Gruziju.

1918. gadā tika pasludināta Gruzijas Demokrātiskās Republikas neatkarība, taču jau 1922. gadā to okupēja Krievija. Pēc PSRS sabrukšanas 1991. gadā neatkarība tika atjaunota, taču valstī izcēlās pilsoņu karš.

Mierīgā Rožu revolūcija 2003. gadā ļāva pie varas nākt rietumnieciski noskaņotai valdībai, savukārt divas dumpinieku republikas (Abhāziju un Dienvidosetiju) Gruzija mēģina atgūt no Krievijas.

Translate

Šodien

2019. gada 07. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Pie Somijas krastiem ir aptuveni 81000 salu, 20000 no tām veido Somijas arhipelāgu

Pasākumi

Katru ceturtdienu Mežaparkā notiks Sieviešu skrējieni

No 4. jūnija katru ceturtdienas vakaru Mežaparkā notiks 3 un 5 km Sieviešu skrējieni. Skrējienu idejas autors ir veikals skrējējiem „Maratons”. Skrējienos aicinātas piedalīties visas...