Vispārīga informācija

Galvaspilsēta: Londona

Valūta: Lielbritānijas mārciņa (GBP)

Iedzīvotāju skaits: 50 762 900

Platība: 130 395 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Anglija aizņem divas trešdaļas no Lielbritānijas salas dienvidu un centrālās daļas, kā arī vairākas salas, no kurām lielākā ir Wight sala.

Lamanša tunelis netālu no Folkestone savieno Angliju ar Eiropu.

Anglijas reljefu pārsvarā veido pakalni, taču ziemeļos tā ir krietni kalnaināka, par ko liecina arī nelielas kalnu grēdas, piemēram, Pennines, kas sadala reģionu austrumos un rietumos. Reģiona dienvidos atrodas arī līdzenumu rajoni.

Lielākā dabiskā piestātne Anglijā atrodas Poole pilsētā – daudzi to uzskata par otro lielāko dabisko ostu aiz Sidnejas.

Reģionā ir daudz upju, no kurām lielākās ir Severn (lielākā Lielbritānijā), Tees, Temza un Trent.

Klimats: Anglijā valda mērens klimats, kam raksturīgs liels nokrišņu daudzums visu gadu, lai arī gadalaikos ir novērojamas visai izteiktas temperatūru atšķirības. Tiesa, Anglijā gaisa temperatūra reti nokrīt zem -5 un pārsniedz +30 grādus pēc Celsija (temperatūras rekordi ir attiecīgi -26 grādi un + 38 grādi).

Robežvalstis: Anglija robežojas ar Skotiju ziemeļos un Velsu rietumos, kā arī to apskalo Ziemeļjūra, Īrijas jūra un Ķeltu jūra.

Administratīvais iedalījums: Anglija iedalās 9 reģionos – East Midlands, Anglijas austrumi, Londona, Ziemeļaustrumi, Ziemeļrietumi, Dienvidaustrumi, Dienvidrietumi, West Midlands un Yorkshire ar Humber. Tie tālāk iedalās vēl sīkāk.

Jāpiebilst, ka Londona ir milzīga pilsēta ar piepilsētām, kas kopumā veido vienu reģionu.

Etniskais sastāvs: Anglija ir apdzīvotākais Lielbritānijas reģions, kā arī etniski visdažādākais. Anglija ir viena no visblīvāk apdzīvotajām zemēm, kā arī tās sabiedrība strauji noveco. 84% no Anglijas iedzīvotājiem ir briti, 1.17% - īri, bet pārējos 15% veido imigranti, kuru starpā ir ļoti daudz Āfrikas un Āzijas izcelsmes cilvēku. Pēdējos 10 gados Anglijā ir bijis jūtams ļoti augsts imigrācijas pieplūdums.
Translate

Šodien

2019. gada 12. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Calama (pilsēta Atacama tuksnesī, Čīlē) nekad nav lijis

Pasākumi

Bobs Dilans izdod jaunu albumu

No 27.aprīļa Latvijā pieejams mūzikas izdevniecības “Sony BMG” izdotais mūziķa Boba Dilana (Bob Dylan) jaunākais studijas albums "Together Through Life"....