Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Dānijas Karaliste

Galvaspilsēta: Kopenhāgena

Valūta: Dānijas krona (DKK)

Iedzīvotāju skaits: 5 475 800

Platība: 43 094 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Dānija sastāv no Jitlandes pussalas, Zēlandes, Fīnas, Lollandas un Bornholmas salām un apmēram vēl 50 mazākām salām. Dānija ar saviem 43 070 km2 ir mazāka par Latviju, turklāt reljefa ziņā arī līdzenāka – augstākais kalns ir Ejer Bavnehøj, kas paceļas 173 m virs jūras līmeņa.

62% valsts teritorijas aizņem lauksaimniecībā izmantotās zemes (kaut tikai 4% no visiem iedzīvotājiem nodarbināti lauksaimniecībā), 12% - meži, ap 12% - dabiskās ainavas, ezeri u.c. Kopumā valstī ietilpst apmēram 443 salas, kā rezultātā tās kopējais piekrastes garums ir 7314km.

Klimats: Dānijā ir mērens, tāpēc ziemas nav pārāk aukstas (līdz -3 grādiem pēc Celsija), savukārt vasarās karsts laiks ir retums (vidējā vasaras gaisa temperatūra ir ap 17 grādiem pēc Celsija). Dānijā līst vidēji 170 dienas gadā.

Robežvalstis: Dānija robežojas Vāciju dienvidos, pārējo teritoriju apskalo ūdens.

Administratīvais iedalījums: Dānija tiek iedalīta 5 reģionos un divās autonomās teritorijās - Grenlandē un Farēru salās. Dānijas reģioni ir Hovedstaden, Midtjylland, Nordjyland, Sjaeland un Syddanmark.

Etniskais sastāvs: 91% no kopējā iedzīvotāju skaita sastāda dāņi. Pārējie 8.9% ir imigranti vai to tiešie pēcteči, un parasti šie cilvēki nāk no Āzijas dienvidiem vai Vidējiem austrumiem. Grenlandē un Farēru salās dzīvo arī nelielas inuītu grupas.
Translate

Šodien

2019. gada 08. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Upe ar vislielāko tilpumu (kurā plūst vislielākais ūdens daudzums), ir Amazone

Pasākumi

Ozoliņa filmai pievienojas vēl viens Holivudas aktieris

Režisora Mika Ozoliņa pilnmetrāžas mākslas filmas “3 of Us” aktieru ansamblim pievienojies ASV plaši pazīstamais afroamerikāņu komiķis Dīrejs Deiviss (DeRay Davis)....