Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Dānijas Karaliste

Galvaspilsēta: Kopenhāgena

Valūta: Dānijas krona (DKK)

Iedzīvotāju skaits: 5 475 800

Platība: 43 094 kvadrātkilometri

Ģeogrāfija: Dānija sastāv no Jitlandes pussalas, Zēlandes, Fīnas, Lollandas un Bornholmas salām un apmēram vēl 50 mazākām salām. Dānija ar saviem 43 070 km2 ir mazāka par Latviju, turklāt reljefa ziņā arī līdzenāka – augstākais kalns ir Ejer Bavnehøj, kas paceļas 173 m virs jūras līmeņa.

62% valsts teritorijas aizņem lauksaimniecībā izmantotās zemes (kaut tikai 4% no visiem iedzīvotājiem nodarbināti lauksaimniecībā), 12% - meži, ap 12% - dabiskās ainavas, ezeri u.c. Kopumā valstī ietilpst apmēram 443 salas, kā rezultātā tās kopējais piekrastes garums ir 7314km.

Klimats: Dānijā ir mērens, tāpēc ziemas nav pārāk aukstas (līdz -3 grādiem pēc Celsija), savukārt vasarās karsts laiks ir retums (vidējā vasaras gaisa temperatūra ir ap 17 grādiem pēc Celsija). Dānijā līst vidēji 170 dienas gadā.

Robežvalstis: Dānija robežojas Vāciju dienvidos, pārējo teritoriju apskalo ūdens.

Administratīvais iedalījums: Dānija tiek iedalīta 5 reģionos un divās autonomās teritorijās - Grenlandē un Farēru salās. Dānijas reģioni ir Hovedstaden, Midtjylland, Nordjyland, Sjaeland un Syddanmark.

Etniskais sastāvs: 91% no kopējā iedzīvotāju skaita sastāda dāņi. Pārējie 8.9% ir imigranti vai to tiešie pēcteči, un parasti šie cilvēki nāk no Āzijas dienvidiem vai Vidējiem austrumiem. Grenlandē un Farēru salās dzīvo arī nelielas inuītu grupas.
Translate

Šodien

2019. gada 18. septembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Bangkoka, Taizemes valsts galvaspilsēta, nozīmē „savvaļas plūmju ciems”

Pasākumi

Klajā nāk grupas “Iļģi” albums “Īsākās nakts dziesmas”

Sadarbībā ar mūzikas izdevniecību “Platforma Music” postfolkloras grupa “Iļģi” laidusi klajā savu divpadsmito albumu “Īsākās nakts dziesmas” un aicina uz ielīgošanas koncertiem 7. un 13.jūnijā....