Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Čehijas Republika

Galvaspilsēta: Prāga

Naudas vienība: Čehu krona (CZK)

Iedzīvotāju skaits: 10 381 130

Platība: 78 866

Ģeogrāfija: Čehija ir valsts Centrālajā Eiropā ar atšķirīgu reljefu tās reģionos. Bohēmija rietumos atrodas lielā līdzenumā, kuru ar ūdeni apgādā lielās Elba un Vltava upes un kuru ieskauj nelieli kalni, piemēram, Krkonoše grēda.

Valsts augstākais punkts Snežka (1602m) atrodas šajā reģionā. Austrumos atrodas kalnainais Moravia reģions, caur kuru plūst Moravia un Oder upes.

Saskaņā ar Versaļas līgumu, Čehijai šodien pieder Moldauhafen – 30 000 kvadrātkilometrus liela teritorija Hamburgas piestātnē, kas gan 2008. gadā pāries Vācijas īpašumā.

Klimats: Čehijas klimats ir mērens, pārejošs no piejūras uz kontinentālu. Vasaras siltas, vidējā jūlija temperatūra ir +20ºC, ziemas ir vēsas un mitras, vidējā janvāra temperatūra ir no 0ºC līdz +5ºC. Vidējais nokrišņu daudzums Čehijā ir 500 – 700 mm gadā. Vislabākais laiks apmeklēšanai valsts apmeklēšanai ir maijs, jūnijs un septembris, savukārt kalnu kūrortus labāk apmeklēt janvārī un februārī, kamēr sniega sega ir pietiekami bieza.

Robežvalstis: Čehija robežojas ar Poliju ziemeļos, Slovākiju austrumos, Austriju dienvidos, kā arī Vāciju ziemeļos un rietumos.

Administratīvais iedalījums: Kopš 2000. gada Čehija iedalās 13 reģionos un galvaspilsētā Prāgā. Katram reģionam ir sava Reģionālā Asambleja. Līdz 1999. gadam spēkā bija valsts dalījums 76 rajonos.

Čehijas reģioni: Galvaspilsēta Prāga, Centrālais Bohēmijas reģions, Dienvidu Bohēmijas reģions, Pilzenes reģions, Karlovy Vary reģions, Usti nad Labem reģions, Liberec reģions, Hradec Kralove reģions, Pardubice reģions, Olomouc reģions, Moravskoslezsky reģions, Dienvidu Morāvijas reģions, Zlin reģions un Vysočina reģions.

Etniskais sastāvs: Čehijas pamatiedzīvotāji ir čehi, kas kopā ar morāviešiem (3.7%) un silēziešiem (0.1%) sastāda 94.2% populācijas. Ievērojamākās minoritātes ir slovāki (1.9%), poļi (0.5%) un vācieši, kā arī čigāni.
Translate

Šodien

2019. gada 13. decembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Dominikas, Meksikas, Zambijas, Kiribati, Fidži un Ēģiptes karogos ir attēloti putni

Pasākumi

"doremi.lv TOP 10" – Latviešu radio ēterā

Svētdien, 11. janvārī plkst. 11.00 Latviešu radio (96,8Mhz frekvencē) sāks skanēt raidījums ‘Doremi.lv Top 10’. Raidījums šajā laikā turpmāk būs dzirdams ik nedēļu, tā vadītājs...