Vispārīga informācija

Pilns nosaukums: Kipras Republika

Galvaspilsēta: Nikosija

Valūta: Eiro (EUR)

Iedzīvotāju skaits: 788 457

Platība: 9251 kvadrātkilometrs

Ģeogrāfija: Kipra ir sala, kas atrodas Vidusjūras austrumos uz dienvidiem no Turcijas, uz rietumiem no Levantes reģiona, uz ziemeļiem no Ēģiptes un uz austrumiem no Grieķijas. Kipra ir trešā lielākā sala Vidusjūrā un viens no tās populārākajiem tūrisma objektiem, katru gadu piesaistot apmēram 2.5 miljonus tūristu.

Lai arī Kipra atrodas tuvu Āzijai, vēsturiski, politiski un arī kultūras ziņā tā vienmēr ir piederējusi Eiropai. Vēsturiski Kipra vienmēr ir atradusies krustcelēs starp Eiropu, Āzijas rietumiem un Āfrikas ziemeļiem.

Centrālais valsts līdzenums Mesaoria robežojas ar Kyrenia un Pentadactylos kalniem ziemeļos un Troodos kalnu grēdu dienvidos un rietumos. Gar dienvidu piekrasti atrodas nelieli, taču nozīmīgi līdzenumi. Kipras augstākais punkts ir Olimpa kalns (1952m), kas atrodas Troodos grēdas sirdī.

Galvenās Kipras pilsētas ir galvaspilsēta Nikosija, kā arī Limassol, Larnaca, Paphos, Famagusta un Kyrenia.

Klimats: valstī ir maigs un Vidusjūras reģionam raksturīgs – ar sausām vasarām un lietainām ziemām. Vasaras parasti ir karstas, savukārt ziemā kalnu apgabalos iespējams pat slēpot.

Administratīvais iedalījums: Kipra kā valsts ir sadalīta divās teritorijās - neatkarīgajā un turku kontrolētajā, taču par Kipru dēvē salu kopumā. Kipras administratīvais iedalījums ir reģioni un to ir 6 - Nikosija, Famagusta, Kyrenia, Larnaca, Limassol un Paphos.
Translate

Šodien

2019. gada 19. novembrī Vārdadienas svin:

Autorizācija

Reģistrēties

Aizmirsi paroli?

e-jaunumi

Saņem portāla jaunumus e-pastā.

Interesanti fakti

Sahāras tuksnesis izplešas aptuveni 800 m gadā

Pasākumi

THE TIGER LILLIES PAPILDINA POSITIVUS FESTIVĀLA PROGRAMMU

Reiz jau viesojušies Latvijā pirms pāris gadiem, provokatīvie briti atgriežas, lai uzstātos šā gada Positivus festivālā Salacgrīvā un iepriecinātu daudzus savas daiļrades cienītājus....